
Спеціальні групи поліції обслуговують Покровськ, Бахмут, Дружківку, Костянтинівку та реагують на всі виклики щодо насильства в родині. Проєкт протидії тиранії в сім’ях більше двох років успішно діє у Маріуполі та Краматорську.

Від сьогодні, 6 травня, мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству вперше заступили на чергування у чотирьох містах на території Донецької області.
До складу групи входить дільничний офіцер та співробітник ювенальної превенції. В разі отримання повідомлення з ознаками кримінального правопорушення, разом з групою виїжджатиме слідчий.
Поліцейська група реагує на всі виклики, пов’язані з домашнім насильством, що надходять на лінію 102, та надає всю необхідну допомогу родинам на місці. Зокрема, поліцейські документують порушення, складають адміністративні протоколи, проводять профілактичну роботу з агресором. Також, у разі необхідності, правоохоронці можуть ізолювати постраждалого від насильства до соціального центр (шелтер), де людина отримає тимчасовий притулок, психологічну допомогу та все необхідне для життя.
Крім того, мобільні групи працюють не тільки за наявними викликами, але й перевірятимуть підоблікові родини, аби попередити рецидив. Послуги з надання допомоги родинам, де відбулося насильство, будуть комплексними. З постраждалими та кривдниками проводитимуть додаткову роботу психолог і соціальний працівник.
Вперше проект щодо протидії домашнього насильства стартував у вересні 2018 року в двох містах Донеччини - Маріуполі та Краматорську.
З початку 2021 року мобільні групи з реагування на факти вчинення домашнього насильства у цих містах відреагували на півтори тисячі викликів. Від домашнього насильства постраждали близько 700 осіб. Серед них 33 чоловіки і стільки ж дітей, але більшість - жінки.
Відносно кривдників складено 579 адміністративних протоколів (ст. 173-2 КУпАП). А у випадках систематичного насильства та якщо насильницькі дії призвели до розладів здоров’я та інших тяжких наслідків передбачено кримінальну відповідальність.
Із 60 кримінальних проваджень, розпочатих відносно агресорів, 53 відкрито за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство). Санкція – від громадських робіт до двох років позбавлення волі.
Шістьох постраждалих поліцейські направили до соціального притулку, де вони отримали необхідну допомогу.





