ПоддержатьУкраїнська

Монополія на швидкість: "Східний антиекспрес" на українській залізниці

StopCor
StopCor

StopCor

Монополія на швидкість: 'Східний антиекспрес' на українській залізниці

У той час, як у Європі середня швидкість потягів складає 350 км/год, а в Китаї та Японії доходить і до 600 км/год, в України поїзди продовжують рухатись із тією ж швидкістю, як і за часів Австро-Угорської імперії. Причина – у низькій якості та малій довжині рейок. Тож фактично «гальмує» швидкість вітчизняних експресів єдине підприємство в Україні, яке виготовляє залізничні рейки – завод «Азовсталь», що належить Р. Ахметову.

Протягом трьох тижнів журналісти «Стоп корупції» намагалися зв’язатися з керівництвом Метінвесту, аби отримати коментар і дізнатися, чи планують на підприємстві модернізацію та виготовлення рейок за європейськими стандартами. Представники групи компаній спочатку пообіцяли коментар. Але вже наступного дня до «СтопКору» зателефонували і в інтерв’ю відмовили.

Проте двома словами журналістам таки пояснили, чому не планують модернізувати підприємство: «Технологія 100-метрових рейок та більше – це нова технологія європейська і вона потребує будівництва взагалі нового цеху. І коштує це дуже дорого, тобто, 300-500 млн доларів. Є фактори, які не дозволяють його реалізувати саме у цей: інвестиційний клімат в Україні і таке інше», – прокоментували в Метінвесті.

Укрзалізниця, зі свого боку, у відповідь на журналістський запит повідомила, що має потребу в рейках підвищеної зносостійкості для подовження термінів їхньої експлуатації. Але зрештою, допоки «Азовсталь» не переобладнають для виготовлення 50- та 100-метрових рейок з високоякісної сталі – нам з вами про швидкісні залізничні переїзди можна тільки мріяти.

Повністю відеоматеріал дивіться за посиланням. 

https://youtu.be/iBovpM-7FYA

Другие новости