ПоддержатьУкраїнська

На Луганщині прокурора підозрюють в організації незаконного затримання 8 громадян

StopCor
StopCor

StopCor

На Луганщині прокурора підозрюють в організації незаконного затримання 8 громадян

Прокурори Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Краматорську, повідомили про підозру у організації завідомо незаконного затримання прокурору Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області(ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 371 КК України).

За даними слідства, прокурор, виконуючи функції процесуального керівника у провадженні за фактом зайняття гральним бізнесом надав слідчим поліції незаконну вказівку на здійснення затримання 8 осіб та поміщення їх до ізолятора тимчасового тримання. Серед затриманих було 7 жінок, одна з яких вагітна.

Такими діями було порушено вимоги Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якого уповноважена службова особа має право без ухвали слідчого судді, суду затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі. Оскільки за зайняття гральним бізнесом передбачено покарання у виді штрафу, то правоохоронці не мали правових підстав для затримання та своїми діями грубо порушили право на свободу підозрюваних осіб.

За вказаним фактом у квітні 2020 року прокурори Офісу Генерального прокурора спільно зі слідчими ДБР, розташованого у м. Краматорську, повідомили п’ятьом слідчим про підозру у здійсненні незаконного затримання.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости