ПоддержатьУкраїнська

На Рівненщині експодатківця судитимуть через вимагання хабара за непроведення перевірок

StopCor
StopCor

StopCor

На Рівненщині експодатківця судитимуть через вимагання хабара за непроведення перевірок

До суду направлено обвинувальний акт відносно колишнього головного державного ревізора-інспектора Головного управління ДПС України в Рівненській області.

Слідством встановлено, що впродовж січня-травня 2020 року посадовець вимагав у суб'єкта господарювання неправомірну вигоду у сумі 600 доларів США (150 доларів США за місяць). За ці кошти він обіцяв не здійснювати перешкоди у веденні підприємницької діяльності, певний час не ініціювати та не проводити перевірок стосовно реалізації підакцизних товарів, а саме алкоголю та тютюну.

30 травня 2020 року слідчі ДБР затримали податківця в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України після одержання ним обумовленої неправомірної вигоди за 4 місяці, а саме 400 доларів США та 5400 гривень.

Таким чином, колишній головний держревізор-інспектор обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, поєднаного з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво - прокуратура Рівненської області. Оперативний супровід - Відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління Служби безпеки України в Рівненській області.

Другие новости