ПоддержатьУкраїнська

На Волині кожна банда прагнула захопити "свій" район, – начальник УСБУ області

StopCor
StopCor

StopCor

На Волині кожна банда прагнула захопити 'свій' район, – начальник УСБУ області

Проблема із незаконним видобутком бурштину на Волині набрала особливого розмаху наприкінці 2014 року, коли низка організованих злочинних груп прагнула захопити "свій" район для ведення незаконного бізнесу.

Про це в інтерв'ю ВолиньPost розповів начальник УСБУ у Волинській області Юрій Фелонюк.

За словами правоохоронця, несанкціонований видобуток бурштину з його подальшим контрабандним переміщення за межі України є одним із вагомих чинників, що негативно впливає на стабільність обстановки в області.

"Йдеться не лише про криміногенну складову. Будь-які негаразди, які відбуваються на території Волині, одразу використовуються іноземними спецслужбами, перш за все - Російською Федерацією, щоб показати, що у нас нібито безліч внутрішніх проблем. Ми виявляємо організаторів груп із незаконного видобування бурштину, а також тих, хто намагається взагалі "розхитати" ситуацію і показати "негарну картинку", - каже Юрій Фелонюк.

Він підкреслив, що у цій проблемі є і потужний корупційний аспект. "Наприклад, ми викрили командира та співробітника взводу дорожньо-патрульної служби, які "кришували" і організовували незаконне видобування бурштину. У рамках кримінального провадження їм було повідомлено про підозру", - розповів силовик.

За словами Фелонюка, "бурштинова" проблема набула актуальності для Волині з кінця 2014-го року, коли кожна з організованих злочинних груп намагалася захопити "свій" район для незаконного "бізнесу". Правоохоронні органи, у тому числі й СБУ, виявляли, фіксували та припиняли протиправну діяльність злочинних угруповань. Вилучені десятки мотопомп, сотні кілограмів незаконно видобутого "сонячного каміння".

Лише у 2015 році слідчий відділ УСБУ розслідував 22 кримінальні провадження про такі злочини. Завдяки чіткій взаємодії всіх правоохоронних органів та органів державної влади ситуацію вдалося стабілізувати. Однак остаточне розв'язання проблеми можливе лише через законодавчу площину.

"Управління, реалізуючи аналітичну функцію спецслужби, виходить з пропозиціями перед законодавчим органом, місцевими органами влади про необхідність внесення змін у нормативну базу. Ми постійно інформуємо Президента України, Кабінет Міністрів України, Верховну Раду, облдержадміністрацію та раду, пропонуємо конкретні шляхи стабілізації та поліпшення обстановки", - додав глава УСБУ Волині.

Другие новости