ПоддержатьУкраїнська

На захисті лісового фонду: прокуратура вимагає повернути землі вартістю понад 92 млн грн у власність держави

StopCor
StopCor

StopCor

На захисті лісового фонду: прокуратура вимагає повернути землі вартістю понад 92 млн грн у власність держави

Куп’янською окружною прокуратурою Харківської області пред’явлено до суду дві позовні заяви щодо повернення земельних ділянок лісового фонду вартістю понад 92 млн грн у власність держави.

Як повідомив керівник Куп’янської окружної прокуратури Едуард Миргородський, встановлено, що на підставі рішення районної державної адміністрації та однієї із сільських рад незаконно змінено цільове призначення двох земельних ділянок, які перебували у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств. Зазначені землі передано у приватну власність для вирощування товарної сільськогосподарської продукції. Вказані ділянки розташовані на території Шевченківської територіальної громади, а їхня площа складає майже 9 га.

Встановлено, що рішення районної державної адміністрації та сільської ради прийнято з порушенням вимог ст. ст. 20, 116, 118, 122, 149 Земельного кодексу України, ст. 5 Лісового кодексу України. Згода на вилучення земель лісового фонду державою не надавалась, а розпорядження такими землями належить до повноважень обласної державної адміністрації.

Зазначені порушення стали підставою для пред’явлення прокуратурою відповідних позовів до Шевченківського районного суду Харківської області.

Наразі судовий розгляд триває.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

Другие новости