ПоддержатьУкраїнська

Нацполіція взяла участь у розробці законопроєкту щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми

StopCor
StopCor

StopCor

Нацполіція взяла участь у розробці законопроєкту щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми

22 лютого цього року у Верховній Раді зареєстрували Проєкт Закону №5134 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми». Участь у його розробці взяли представники Міністерства внутрішніх справ України та Департаменту міграційної поліції Національної поліції України.

Наразі ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років. При цьому судами при розгляді справ про торгівлю людьми, попри тяжкість кримінальних правопорушень, часто ухвалюються вироки, які передбачають до п’яти років позбавлення волі, що дає можливість застосування випробувального терміну відповідно до ст. 75 Кримінального кодексу України.

Відтак збільшення мінімального строку позбавлення волі з п’яти до шести років дозволить виключити підстави для звільнення від відбування покарання з випробуванням без призначення покарання, а отже – завадить зловмисникам уникнути реального ув’язнення. 

Отже, законопроєкт №5134 передбачає:

- посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми у статті 149 Кримінального кодексу України: збільшення мінімального строку позбавлення волі у ч. 2 ст. 149 до шести років;

- відповідальність за вербування, переміщення, переховування, передачу або одержання людини незалежно від наявності згоди цієї людини на експлуатацію, якщо до неї було використано примус, викрадення, обман, шантаж, матеріальна чи інша залежність потерпілого, його уразливий стан або підкуп третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію;

- включення у ст. 149 Кримінального кодексу України такої форми злочинного діяння, як «здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина». Йдеться про дії, направлені на передачу або отримання людини без мети її експлуатації: дарування, оренда, надання у безоплатне користування, передача людини в рахунок погашення боргу, зокрема – продаж новонародженої дитини.

Прийняття відповідного закону дозволить посилити кримінальну відповідальність за торгівлю людьми та привести Кримінальний кодекс України у відповідність до міжнародного законодавства.

Управління комунікації Національної поліції України

за матеріалами Департаменту міграційної поліції 

Другие новости