ПоддержатьУкраїнська

Незаконний експорт лісу на 30 мільйонів гривень розслідують на Львівщині

StopCor
StopCor

StopCor

Незаконний експорт лісу на 30 мільйонів гривень розслідують на Львівщині

Поліція розслідує незаконний експорт лісу на 30 мільйонів гривень на Львівщині і Волині. Про це сказано в повідомленні прес-служби Національної поліції.

Нагадаємо, злочинна група, у складі якої було троє волинян, незаконно зрізали та викрали з метою відправки на експорт 200 вагонів лісу на загальну суму 30 мільйонів гривень.

Як повідомляє Depo.Львів, працівники Національної поліції почали розслідування за фактом незаконного експорту в країни Європи 12 тис. куб. м лісу вартістю 30 млн гривень із Львівської та Волинської областей.

"Працівники Управління захисту економіки, слідства обласної поліції разом із прокуратурою Львівської області припинили діяльність групи осіб, які організували злочинну схему з вирубки лісу та вивозу його за кордон", - сказано в ньому.

Відповідно до повідомлення, у схемі було задіяно більше 15 осіб: працівники львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної фітокарантинної служби, митні брокери, банківські працівники, адвокати, керівники приватних підприємств і жителі Волинської області.

Підозрювані експортували деревину в країни Європейського Союзу, створювали фіктивні підприємства і виготовляли фіктивну дозвільну документацію.

Під час більше 30 обшуків вилучили 2 тисячі кубометрів підготовленого до експорту дуба, фіктивні печатки експортерів, банківські картки, відбитки підписів, а також фінансово-господарську документацію.

Крім того, працівники правоохоронних органів виявили більше 200 сертифікатів з підписами і мокрими печатками львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Також, правопорушники укладали зовнішньоекономічні контракти з офшорними компаніями для зниження митної вартості експортованого лісу.

Задіяні в схемі підприємства не сплатили в бюджет близько 10 мільйонів гривень обов'язкових платежів.

Правоохоронці повідомили про підозру 3-м учасникам схеми: головному фахівцеві львівського облуправління лісового та мисливського господарства за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу; організаторові схеми за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 212 (ухиляння від сплати податків, зборів, обов'язкових платежів), ч. 1,4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів і бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу.

Також повідомлено про підозру директорові фіктивного підприємства у фіктивному підприємництві й ухилянні від сплати податків.

Другие новости