ПоддержатьУкраїнська

Нові подробиці відмивання коштів на будівництві Подільського мосту: що приховує директор одіозного КП

StopCor
StopCor

StopCor

Нові подробиці відмивання коштів на будівництві Подільського мосту: що приховує директор одіозного КП

Журналісти «Стоп Корупції» вирушили до КП «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд», аби дізнатись у директора Максима Калініна, як і чому в проекті Подільського мосту «загубили» 450 мільйонів гривень. Уникати зустрічі віртуозно допомагали співробітники організації: перед репортерами зачиняли двері приймальні усім колективом та навіть погрожували правоохоронними органами. Зрештою, сам Максим Калінін від спілкування з журналістами відмовився.

Нагадаємо, Максим Калінін очолив «Дирекцію будівництва шляхо-транспортних споруд» у серпні 2015 року. Будучи держслужбовцем, чоловік має щорічно декларувати свої статки, але не поспішає цього робити. Зокрема, декларації пана Калініна про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру у відкритому доступі відсутні. Немає декларації Максима Калініна за 2016 рік на сайті Нацагентства з питань запобігання корупції. Власне, те, що посадовець не подав вчасно декларацію про доходи – в Україні кваліфікується як кримінальний злочин. Але і це чомусь зійшло йому з рук.

Дану ситуацію прокоментував Ігор Степанов, уповноважена особа  Національного агентства з питань запобігання корупції: «Якщо ви говорите, що певна посадова особа, керівник, у вашому випадку – комунальне підприємство, подала декларацію за 2016 рік на початку 2018-го, ми можемо казати про ознаки адміністративного правопорушення. До цього моменту взагалі були ознаки кримінального злочину, тому що за умисне неподання декларації передбачена кримінальна відповідальність».

В ході розслідування журналісти знайшли людину, яка раніше співпрацювала з Максимом. За умови повної анонімності інсайдер погодився навести чимало цікавих фактів про діяльність пана Калініна. «Максим познайомився з різними керівниками фірм, і він разом з ними за домовленостями почав добре відмивати гроші на об'єктах. На сьогодні вулиця Медова, на яку вже виділено і витрачено 400 мільйонів… за ці гроші можна зробити дві смуги довжиною в 5 км, а на даний момент там побудовано лише 300 метрів», - розповів інсайдер.

Інші матеріали власного розслідування «СтопКору» дивіться у випуску. 

https://youtu.be/QYPWyiUJc5k

Другие новости

В Запорожье СБУ задержала рэкетиров, которые 'выбивали' деньги из жены погибшего воина ВСУ

В Запорожье СБУ задержала рэкетиров, которые "выбивали" деньги из жены погибшего воина ВСУ

Служба безопасности нейтрализовала преступную группировку, которая терроризировала и пыталась держать в страхе жителей Запорожья. Среди потерпевших были родственники погибших украинских воинов