ПоддержатьУкраїнська

Обгорілий труп жінки у колекторі: підозрювані причетні до ще одного вбивства, яке було приховано працівниками поліції

StopCor
StopCor

StopCor

Обгорілий труп жінки у колекторі: підозрювані причетні до ще одного вбивства, яке було приховано працівниками поліції

Новобаварський відділ Харківської місцевої прокуратури №2 здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за п. п. 4, 6, 12, 13 ч.2 ст.115, ч.4 ст.187, ч.2 ст. 342 КК України (умисне вбивство, опір працівникові правоохоронного органу, розбій). 

Довідково: 29 лютого 2020 року 27-річний харків’янин та 30-річний мешканець селища Пісочин Харківського району позбавили життя 25-річну жінку, перерізавши їй горло. Аби приховати злочин, зловмисники сховали тіло загиблої  у колекторній трубі біля річки Уди та  підпалили його. Після скоєння злочину чоловіки заволоділи мобільним телефоном жінки. Через деякий час правоохоронці затримали зловмисників.

У ході проведення досудового розслідування було виявлено укритий особливо тяжкий злочин з боку працівників слідчого відділу Новобаварського відділу поліції ГУНП в Харківській області, що мав місце ще в листопаді 2013 року.

Так, в провадженні СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області перебували матеріали кримінального провадження, внесені до ЄРДР за ч.1 ст.115 КК України, за фактом природної смерті невстановленого чоловіка, виявленого у листопаді 2013 року в річці Уди.

Працівниками поліції в порушення вимог ст. ст. 2, 9, 28 КПК України, а саме щодо повного всебічного та неупередженого дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, було винесено постанову про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч.1 ст. 284 КПК України у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Встановлено, що причетною до вчиненого кримінального правопорушення виявилась група осіб – 27-річний харків’янин та 30-річний мешканець селища Пісочин.

Наразі вказаним зловмисникам повідомлено про підозру за п. п. 4, 12 ч. 2 ст.115 КК України (вбивство за попередньою змовою групою осіб та з особливою жорстокістю).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.

Місцевою прокуратурою скасовано постанову слідчого про закриття кримінального провадження, правову кваліфікацію змінено з природної смерті на умисне вбивство за попередньою змовою групою осіб та з особливою жорстокістю, про що внесені відповідні відомості до ЄРДР.

Крім того, прокуратурою Харківської області за фактом службової недбалості співробітників СВ Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області внесені відомості до ЄРДР за ч.1 ст. 367 КК України.

На даний час досудове розслідування триває.

Пресслужба прокуратури Харківської області

Другие новости