ПоддержатьУкраїнська

Одного з недолюстрованих суддів Дніпровського суду Києва, про якого "СтопКор" зняв розслідування, покарали за арешти активістів Майдану

StopCor
StopCor

StopCor

Одного з недолюстрованих суддів Дніпровського суду Києва, про якого 'СтопКор' зняв розслідування, покарали за арешти активістів Майдану

Вища рада правосуддя звільнила суддю Дніпровського райсуду Києва Олександра Дзюбу через те, що він виносив рішення про арешт активістів Євромайдану наприкінці 2013 – на початку 2014 років.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

За її даними, ще в липні 2017 року друга дисциплінарна палата Ради правосуддя внесла стосовно судді подання про його звільнення.

Причина – "постановлення суддею ухвал про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту" під час Революції гідності.

Дзюба оскаржив рішення дисциплінарної палати у ВРП, але рада цю скаргу відхилила.

"З огляду на зазначене, Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Дзюбу Олександра Анатолійовича з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України", – йдеться в повідомленні ВРП.

Додамо, що "СтопКор" зробив розслідування щодо недолюстрованих суддів саме Дніпровського суду столиці. Журналісти показали, як служителі Феміди проводили судилища над учасниками Революції Гідності та кидали за ґрати невинних людей. Серед таких суддів – суддя Дніпровського суду Києва Оксана Бірса. Сам суд знеславився ще через суддю Чауса, який відомий цькуванням майданівців та неправомірними рішеннями. Останній "здобуток" у послужному списку судді – звільнення від міжнародного розшуку Юрія Іванющенка.

Оксана Бірса кинула до в’язниці наймолодшу учасницю батальйону "Айдар" Віту Заверуху та адвоката Майдану Віктора Смалія. "СтопКор" влаштував очну ставку для судді, дізнався, як Бірсі вдалось уникнути люстрації, зустрівся з усіма, хто постраждав від її рішень.

У ході сюжету журналісти довідались, що понад 20 відсотків суддів, які підлягають люстрації, і досі працюють у різних судових інстанціях. "СтопКор" показав найбільш скандальних недолюстрованих людей у мантіях та почув думки експертів, як таким зрадниками Феміди вдалось уникнути люстрації.

Другие новости