ПоддержатьУкраїнська

Офіс Генерального прокурора посилює протидію насильницьким злочинам стосовно дітей

StopCor
StopCor

StopCor

Офіс Генерального прокурора посилює протидію насильницьким злочинам стосовно дітей

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов провели заслуховування щодо стану досудового розслідування та судового розгляду у кримінальних провадженнях про правопорушення, вчинені стосовно дітей, влаштованих до державних закладів та сімейних форм виховання.

Керівництво Офісу Генерального прокурора взяло на особистий контроль провадження за фактами вчинення насильницьких злочинів щодо дітей, влаштованих до державних закладів та установ, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей патронатних вихователів. Серед найпоширеніших з них - зґвалтування, сексуальне насильство, розбещення, заподіяння тілесних ушкоджень та застосування психологічного насильства.

«Прокуратура має зосередити увагу на захисті дітей-потерпілих, особливо тих, які зазнають насилля, перебуваючи під опікою держави. Ми маємо контролювати розслідування кожного злочину стосовно дітей, позбавлених батьківського піклування. Їхня безпека і справедливість щодо них – наша особлива зона відповідальності. Якщо замість реабілітації і тепла діти отримують побої та зґвалтування – прокуратура має реагувати найжорсткішим чином. Ми маємо зараз провести ревізію всіх подібних справ і перевірити чи належним чином правоохоронна система спрацьовує в кожному конкретному випадку», - наголосила Ірина Венедіктова.

Наразі в органах прокуратури розширено повноваження підрозділів захисту прав дітей та протидії насильству. Вони отримали завдання проаналізувати чи вилучались на час розслідувань потерпілі діти із закладів та прийомних дітей, чи відсторонювались від посад особи, які підозрювались у протиправних діях стосовно вихованців. Також будуть вивчені вироки в таких провадженнях, зокрема те, чи позбавлялись особи, які вчиняли злочини проти дітей права надалі із ними працювати.

Також найближчим часом Офіс Генерального прокурора проведе координаційну нараду з питань захисту дітей і протидії злочинам щодо них з усіма правоохоронними органами.

Другие новости