ПоддержатьУкраїнська

Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності, – Ігор Клименко (ВІДЕО)

StopCor
StopCor

StopCor

Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності, – Ігор Клименко (ВІДЕО)

Про це сьогодні, 7 жовтня, повідомив Голова Нацполіції під час селекторної наради за участі керівників центральних і територіальних підрозділів поліції в областях. Нарада відбулася під головуванням першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.

Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності, – Ігор Клименко (ВІДЕО)

Усього з початку виборчої кампанії поліція розпочала 219 кримінальних проваджень за фактами порушень виборчого процесу. З 5 вересня територіальні органи Національної поліції зареєстрували 2913 заяв та повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства.

За словами Ігоря Клименка, основну увагу поліцейські звертають на превенцію та профілактику, роз’яснювальну інформаційну роботу серед населення та негайне реагування на кожне повідомлення про порушення.

Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності, – Ігор Клименко (ВІДЕО)

«Основне завдання поліції під час виборчого процесу – простежити за тим, аби вибори пройшли в межах законності. Ми налагодили тісну координацію з усіма керівниками правоохоронних підрозділів у регіонах, щоб забезпечити безпеку, як під час виборчої кампанії, так і під час самих виборів», – повідомив Ігор Клименко.

За його словами, з 12 жовтня до 01 листопада увесь особовий склад поліції працюватиме в посиленому режимі.

«На сьогодні 868 працівників поліції перебувають на лікуванні від коронавірусної хвороби. Тож для того, аби забезпечити необхідний розподіл сил, задіяних на виборах, ми відкликаємо з 12 жовтня всіх поліцейських із чергових відпусток, а також зі службових відряджень. Зважаючи на проблему поширення на території держави коронавірусної інфекції, не забуваємо й про захист особового складу» – наголосив Ігор Клименко.

Глава Нацполіції акцентував на належній взаємодії зі спостерігачами «Громадської мережі ОПОРА». Також Ігор Клименко повідомив, що поліцейські отримають інформаційні посібники, розроблені громадянською мережею «ОПОРА» та до наступного тижня буде перевірений їхній рівень знань виборчого законодавства.

Окрім того, в поліцейських залишаються основні функції – це охорона публічної безпеки та порядку й оперативне реагування на повідомлення громадян.

«Тому всі керівники територіальних органів поліції повинні розробити чіткі розрахунки особового складу та забезпечити необхідну кількість слідчо-оперативних груп та груп реагування патрульної поліції, а також патрулювання поблизу дільничних виборчих комісій за 8 діб до виборів», - зазначив глава Нацполіції.

Заступник Голови Нацполіції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич повідомив, що загалом до забезпечення публічної безпеки та порядку планується залучити 75 тисяч поліцейських. З них безпосередньо на охорону виборчих дільниць, виборчої документації буде залучено більш ніж 47 тисяч поліцейських.

«Щодобово до забезпечення правопорядку на вулицях населених пунктів та автошляхах держави буде залучатися понад 10,5 тисяч поліцейських у складі 2700 патрулів. З метою своєчасного та якісного документування правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом, та інших повідомлень від громадян заплановано чергування 1200 посилених слідчо-оперативних груп», – сказав Олександр Фацевич.

Заступник Голови Нацполіції також додав, що у посиленому режимі нестимуть службу підрозділи вибухотехніків та кінологів.

«Для своєчасного реагування заплановано чергування посилених вибухотехнічних груп. У разі потреби допомагатимуть їм в обстеженні кінологи зі службовими собаками. Майже 6 тисяч поліцейських виконуватимуть завдання у складі чергових частин та ситуаційних центрів. Їхнє основне завдання – оперативний обмін інформацією та координація роботи усіх нарядів», – сказав Олександр Фацевич.

Він також зазначив, що під час несення служби наряди поліції мають звертати увагу на всі переміщення організованих груп громадян. Зокрема чітко фіксувати підвезення громадян для голосування, що може свідчити про організацію підкупу та переміщення провокаторів, які мають на меті вчинити хуліганські дії.

Водночас Голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив на необхідності повної взаємодії всіх структур, задіяних до забезпечення публічної безпеки на несення служби під час виборчого процесу.

«Я вкотре наголошую на необхідності співпраці з нашими колегами з Нацгвардії, ДСНС та прикордонної служби, які допомагатимуть нам у цей напружений період. Для координації наших зусиль потрібно систематично обмінюватися інформацією. Однак відповідальність за проведення чесних та прозорих виборів все ж залишається на поліції», – Ігор Клименко.

https://www.youtube.com/watch?v=vziG8QIhA4w

Другие новости