ПоддержатьУкраїнська

Перед судом постане начальник одного з управлінь Держкомзему, який незаконно передав землі лісового фонду на майже 780 тис. грн

StopCor
StopCor

StopCor

Перед судом постане начальник одного з управлінь Держкомзему, який незаконно передав землі лісового фонду на майже 780 тис. грн

Дергачівською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з управлінь Держкомзему у Дергачівському районі Харківської області за фактом внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання службовим становищем, що завдало тяжких наслідків (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

У подальшому це стало підставою для передачі вказаних земель у приватну власність. Однак передача земель відбулася з низкою порушень вимог чинного законодавства, яке регулює земельні відносини. Вказані землі фактично є державною власністю та перебувають у постійному користуванні Державного підприємства «Харківська лісова науково-дослідна станція».

Таким чином, дії вказаного посадовця призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок лісогосподарського призначення, що завдало державі збитків у розмірі майже 780 тис. грн.

Водночас триває судовий розгляд позовних заяв щодо повернення незаконно наданих у приватну власність земельних ділянок лісового фонду.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба прокуратури Харківської області

Другие новости