ПоддержатьУкраїнська

Після втручання "СтопКору" профільна комісія Київради перевірить легальність будівництва на Подолі

StopCor
StopCor

StopCor

Після втручання 'СтопКору' профільна комісія Київради перевірить легальність будівництва на Подолі

Комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування ухвалила рішення про створення робочої групи, яка перевірить легальність будівництва по вулиці Хорива у Подільському районі Києва. Подробиці засідання повідомили активісти «Стоп корупції», які слідкували за процесом.

«Пропозиція про розірвання договору оренди була відхилена і прийняте нове рішення про створення робочої групи, яка буде встановлювати, чи є порушення в даному будівництві готелю», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Після втручання ''СтопКору'' профільна комісія Київради перевірить легальність будівництва на Подолі

Нагадаємо, днями активісти «Стоп корупції» взялись за розслідування справи про спробу знищення будинків по вулиці Хорива, 2, 2 а, 2 б на столичному Подолі. За даними, представників громадськості, які звернулись до «Стоп корупції», будинки є історичними пам’ятками, а компанія-забудовник намагається їх знищити та звести на їхньому місці бізнес-центр. Подробиці повідомили активісти «Стоп корупції», які поспілкувались із місцевими жителями та громадськими активістами, які вийшли на захист будівель на Подолі.

Після втручання ''СтопКору'' профільна комісія Київради перевірить легальність будівництва на Подолі

«У Києві на Подолі невідомі знищують історичний будинок на вулиці Хорива, що входить до переліку пам’яток історичної спадщини місцевого значення. Компанія-забудовник жодним чином інформаційно не позначила будівельні роботи за вказаною адресою. Місцеві жителі та громадські активісти почали бити на сполох та намагались дізнатись, хто і чому проводить демонтаж у будівлях. Роботи здійснюють особи без розпізнавальних знаків, свої дії пояснити відмовляються.

Між забудовниками та громадськістю, що намагалась перешкодити незаконним діям, відбулись сутички», – про це активістам «Стоп корупції» розповіли в ГО «Зелена хвилина».

Споруда є однією з найбільш ранніх київських будівель епохи класицизму, що збереглися до сьогодні, хоча і в значно перебудованому вигляді.

Після втручання ''СтопКору'' профільна комісія Київради перевірить легальність будівництва на Подолі

«Садиба – характерний зразок житлово-торговельної споруди Подолу періоду будівельного піднесення кінця 19 – початку 20 століття. У різні роки в ній містилися: бакалійна крамниця, торгівля бубликами, кондитерська, завод штучної олії фірми «Перемога» та його склад, майстерня ремонту взуття та різьблення по дереву, фабрика цукерок" – йдеться у зводі пам’яток історії та культури столиці. Про це йшлося у матеріалі колег «СтопКору» з 24 каналу.

Активісти та юристи «Стоп корупції» вивчають усі деталі справи.

За незаконний демонтаж історичного будинку зловмисникам «світить» кримінальна відповідальність – обмеження волі до трьох років.

Другие новости