ПоддержатьУкраїнська

Поліцейські нагадують: за неправдивий виклик спеціальних служб передбачена адміністративна відповідальність

StopCor
StopCor

StopCor

Поліцейські нагадують: за неправдивий виклик спеціальних служб передбачена адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 183 КУпАП подібне порушення тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приміром, вчора за цією статтею до відповідальності була притягнута жителька Іванівського району, яка з незрозумілих для самої жінки причин подзвонила на спецлінію «102» і повідомила, що в їхньому селі "стріляють і є поранені". За адресою виїхали одразу кілька служб – поліція та «швидка», але повідомлення громадянки виявилося неправдивим. А ще кількома днями раніше постанову про адміністративне правопорушення за цією ж статтею склали на жительку Подільського району, яка повідомила, що її неповнолітній син самовільно залишив місце мешкання. Коли поліцейські прибули до будинку заявниці, то застали її у стані сп’яніння, "зникла" ж дитина була в сусідній кімнаті.

Часто громадяни викликають співробітників поліції, щоб з їхньою допомогою вирішити сімейні конфлікти. Як приклад, житель села Ясинове повідомив, що дружина не впускає його до будинку. Насправді ж йому не сподобалося, що вона не приготувала вечерю. А дві нетверезі жительки Подільська та села Гидерим вирішили розважитися від "нудьги", заявивши, що одну нібито побив чоловік, а другій колишній співмешканець не віддає тюнер від телевізора.

Ще один приклад - коли житель Подільська "переплутав" «швидку допомогу» з таксі. Чоловік викликав медиків, щоб ті відвезли його додому, бо через хворі ноги не зміг дістатися туди пішки. Такі випадки трапляються і в практиці поліцейських. Але слід зазначити, що правоохоронці в рамках поліцейського піклування, визначеного ст.41 ЗУ "Про Національну поліцію", іноді доставляють громадян до місця мешкання чи лікарні. Проте це стосується тільки вразливої категорії людей або тих, хто своєю неадекватною поведінкою загрожує оточуючим.

На жаль, подібні приклади - далеко не поодинокі. З початку року тільки в одному районі Одещини за неправдивий виклик спецслужб (пожежної охорони, поліції, швидкої медичної допомоги, аварійних служб) правоохоронці притягнули  до адміністративної відповідальності більше пів сотні порушників.

І в той час, коли хтось подібним чином "розважався", були люди, які насправді потребували допомоги. А у випадку з медиками, рятувальниками та поліцейськими ціною швидкості її надання може стати чиєсь життя. Пам'ятайте про це і не жартуйте такими серйозними речами.

За матеріалами Подільського та Іванівського ВП

Другие новости