ПоддержатьУкраїнська

Поліцейські закликають батьків ретельніше слідкувати за дітьми під час літнього відпочинку

StopCor
StopCor

StopCor

Поліцейські закликають батьків ретельніше слідкувати за дітьми під час літнього відпочинку

Тривалі карантинні обмеження плавно перейшли у канікули і непосидючі школярі та дошкільнята, знудившись від нестачі спілкування з однолітками, активніше почали вигадувати не завжди безпечні для життя та здоров’я розваги, які потребують контролю та роз’яснень дорослих.

Для прикладу, нещодавно 13-річний підліток з Великомихайлівського району так розгойдався на саморобній гойдалці, прикріпленій до дерева, що заплутався в мотузках і знепритомнів. На щастя, недалеко була 10-річна сестричка. Вона покликала на допомогу дорослих, і дитині вчасно надали допомогу.

Поліцейські радять батькам посилити контроль за дітьми та постійно нагадувати їм основні правила безпечної поведінки в побуті. Особливо це стосується малечі, яка за будь-яких обставин не повинна залишатися без нагляду.

Що ж стосується підлітків, яких, за потреби ходити на роботу, дорослі вимушені залишати самих вдома, закликаємо привчати їх до дисципліни та відповідальності.

Перш за все, діти повинні знати телефони дорослих, яких за нагальної потреби будуть інформувати про неоднозначні для них ситуації. Тож прямо зараз перевірте, чи знає ваша дитина номери телефону мами, тата, дідуся, бабусі тощо і обов’язково екстрених служб. Якщо ні, запишіть, щоб вони завжди були під рукою.

Застережіть дитину, щоб не розповідала незнайомцям (у тому числі, по телефону) про свою родину, адресу проживання, відсутність вдома дорослих і таке інше. А про спроби вивідати подібну інформацію відразу повідомляла вас.

Обов’язково нагадайте про заходи безпечного спілкування в Інтернеті, відпочинку на водоймі, правила користування електроприладами чи газом, обговоріть правила поведінки у різних ситуаціях (невідомий дзвонить у двері, друзі кличуть далеко від двору, відчувається підозрілий запах в оселі, знайшов підозрілий предмет на вулиці тощо).

І головне - протягом дня підтримуйте з дитиною телефонний зв'язок, щоб у разі необхідності мати можливість відразу ж прийти на допомогу особисто або заручившись підтримкою близьких людей чи відповідних служб. Давайте усі разом докладемо зусиль, щоб літо було безпечним для наших дітей.

Відділ комунікації поліції Одеської області

Другие новости