ПоддержатьУкраїнська

Поліцейські застерігають громадян від спалювання сміття та залишків рослинності

StopCor
StopCor

StopCor

Поліцейські застерігають громадян від спалювання сміття та залишків рослинності

В осінню пору люди масово починають наводити лад на прибудинкових територіях, подвір’ях та присадибних ділянках, спалюючи опале листя та дрібний непотріб. Однак слід пам’ятати, що за це передбачена адміністративна відповідальність.

У статті 35-1 Закону України «Про відходи» зазначено, що «Термічне оброблення (спалювання) побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах з метою одержання теплової та/або електричної енергії».

Спалювання рослинних та побутових залишків призводить до забруднення навколишнього середовища та погіршує стан екології, а дим шкідливо впливає на здоров’я людини. Відповідальність за такі дії підпадає під кваліфікацію трьох статей Кодексу України про адміністративні правопорушення:

- 52 (Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель);

- 82 (Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення);

- 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).

Недотримання цих норм закону може обернутися для порушників штрафними санкціями у розмірі від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від статті.

Правоохоронці вкотре наголошують громадянам на неухильному дотриманні норм діючого законодавства та закликають сповіщати на спецлінію «102» про виявлені випадки незаконного свавілля з розведенням вогнищ.

Білгород-Дністровський відділ поліції в Одеській області

Другие новости