ПоддержатьУкраїнська

Понад 36 млн грн готівкою – викрито конвертцентр, який діяв під прикриттям підприємства об’єднання громадян з інвалідністю (ФОТО)

StopCor
StopCor

StopCor

Понад 36 млн грн готівкою – викрито конвертцентр, який діяв під прикриттям підприємства об’єднання громадян з інвалідністю (ФОТО)

Київською міською прокуратурою спільно з Головним управлінням ДФС у м. Києві викрито та ліквідовано міжрегіональний конвертаційний центр, що діяв на території м. Києва, Київської та Харківської областей (ч. 2 ст. 200, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 205-1 КК України).

За даними слідства, група осіб за допомогою підконтрольних фіктивних і транзитних підприємств надавали компаніям реального сектору економіки послуги з конвертації грошових коштів, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту. Зокрема, підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних організаторам схеми компаній нібито за придбані товари та послуги. Надалі гроші знімалися і після відрахування 10-12% передавалися замовникам незаконних послуг.

З метою використання податкової пільги в розмірі 20%, організаторами злочинної схеми використовувалось підприємство об’єднання осіб з ураженням опорно-рухового апарату.

Внаслідок проведених санкціонованих обшуків, у тому числі на підприємстві об’єднання осіб з ураженням опорно-рухового апарату, виявлено та вилучено готівкові кошти в національній та іноземній валюті на загальну суму близько 36 млн грн, 72 печатки підприємств із ознаками фіктивності, чорнові записи, бухгалтерські та фінансово-господарські документи, що підтверджують протиправну діяльність.

Крім того, на рахунках підконтрольних підприємств заарештовано грошові кошти в сумі близько 2 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Другие новости