ПоддержатьУкраїнська

Понад 8 мільйонів збитків через службову недбалість - податківці постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

Понад 8 мільйонів збитків через службову недбалість - податківці постануть перед судом

До суду направлено обвинувальний акт відносно двох головних державних ревізорів-інспекторів одного з управлінь ГУ ДПС у Харківській області.

За даними слідства, наприкінці 2018 року інспектори проводили виїзну перевірку платника податків, який був задіяний у злочинній схемі щодо мінімізації податкових зобов'язань зі сплати податку на додану вартість та податку на прибуток при ввезенні і реалізації на території України товарів з Китайської Народної Республіки. У ході перевірки, через недбале ставлення до своїх службових обов’язків, податківці упустили факти порушення податкового законодавства у діяльності платника податків та не відобразили їх у відповідному акті перевірки.

Внаслідок цього до державного бюджету не було стягнуто кошти на загальну суму понад 8 мільйонів 141 тисячу гривень.

Таким чином, податківці обвинувачуються у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань. Процесуальне керівництво – Офіс Генерального прокурора. Оперативний супровід - Управління стратегічних розслідувань в Харківській області ДСР Нацполіції.

Другие новости