ПоддержатьУкраїнська

Прокуратура через суд вимагає стягнення до бюджету міста Харкова понад 2 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

Прокуратура через суд вимагає стягнення до бюджету міста Харкова понад 2 млн грн

Харківською місцевою прокуратурою №3 подано до господарського суду Харківської області позов в інтересах держави в особі Харківської міської ради до ТОВ про стягнення більш ніж 2 млн грн за користування земельною ділянкою площею близько 1,5 га для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель без оформлення відповідних правовстановлюючих документів.

Вказана земельна ділянка, на якій розташовані зазначені об’єкти нежитлової нерухомості, використовується без оформлення будь-яких прав на неї, не сплачується встановлена орендна плата та тим самим завдаються збитки інтересам територіальної громади м. Харкова в особі Харківської міської ради.  Це і стало підставою для звернення місцевої прокуратури  до суду з даним позовом.

Довідково: Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону. Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Використання земельної ділянки до одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Наразі позов перебуває на розгляді.

Загалом з початку 2020 року місцевою прокуратурою пред’явлено позовів з аналогічних питань на загальну суму більш ніж 3,5 млн грн.

Пресслужба прокуратури Харківської області

Другие новости