ПоддержатьУкраїнська

Прокуратура вимагає повернути у відання територіальної громади земельну ділянку водного фонду площею понад 13,5 га

StopCor
StopCor

StopCor

Прокуратура вимагає повернути у відання територіальної громади земельну ділянку водного фонду площею понад 13,5 га

Лозівською окружною прокуратурою Харківської області до Господарського суду Харківської області подано позовну заяву в інтересах держави до фізичної особи-підприємця про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки водного фонду у відання територіальної громади.

За інформацією керівника окружної прокуратури Романа Травкіна, встановлено, що у 2007 році розпорядженням однієї з районних державних адміністрації фізичній особі-підприємцю надано в оренду на 50 років земельну ділянку, розташовану в Лозівському районі, для рибогосподарських потреб.

Площа ділянки із розташованою на ній водоймою складає понад 13,5 га, а її вартість — 1,2 млн грн.

При цьому встановлено, що у 2020 та 2021 роках орендарем порушено умови договору. Зокрема, у межах прибережної захисної смуги, навколо водойми, самовільно побудовано нежитлові споруди для утримання творин.

Крім того, виявлено часткове розорювання прибережної захисної смуги для ведення городництва, що є порушенням вимог Водного та Земельного кодексів України.

Зазначені порушення чинного законодавства стали підставою для направлення прокуратурою відповідного позову до суду в інтересах держави в особі однієї із сільських рад Лозівського району до фізичної особи-підприємця про розірвання договору оренди та повернення вказаної земельної ділянки у відання територіальної громади.

Наразі судом відкрито провадження у справі.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

Другие новости