ПоддержатьУкраїнська

Прокуратура вимагає визнати недійсними результати аукціону з продажу спецдозволу на користування надрами оціночною вартістю у понад 8 млрд грн

StopCor
StopCor

StopCor

Прокуратура вимагає визнати недійсними результати аукціону з продажу спецдозволу на користування надрами оціночною вартістю у понад 8 млрд грн

Дергачівська місцева прокуратура звернулась до Господарського суду Харківської області з позовом про визнання незаконними та скасування протоколу проведення аукціону, визнання недійсними договорів купівлі-продажу, спеціального дозволу на користування надрами та угоди про умови користування надрами, вартість яких оцінюється у понад 8 млрд грн.

Місцевою прокуратурою встановлено, що Державною службою геології та надр України у 2016 році проведено аукціон з продажу спеціального дозволу на користування надрами. Балансові запаси земельної ділянки площею понад 2,5 тис га складають майже 1,5 млрд м куб газу та понад 320 тис тонн нафти. За результатами проведення аукціону підприємству-переможцю видано спеціальний дозвіл на користування надрами та укладено угоду про умови користування ними.

У подальшому рішенням Антимонопольного комітету України дії підприємств–учасників аукціону з продажу спеціального дозволу на користування надрами визнано антиконкурентними та такими, що порушили вимоги Закону України «Про захист економічної конкуренції», а саме в ході аукціону допущена змова учасників з метою спотворення його результатів. Не погодившись з цим рішенням, підприємство оскаржило його в порядку господарського судочинства. За результатами судового розгляду постановою Верховного Суду рішення Антимонопольного комітету України визнано законним. Це стало підставою для звернення місцевої прокуратури до суду з відповідним позовом.

У разі задоволення позову у відання держави буде повернуто ці природні ресурси, що дасть можливість у подальшому провести прозорий аукціон з продажу спеціального дозволу на їхнє користування.

Другие новости