ПоддержатьУкраїнська

Розпочато розслідування за фактом примусової націоналізації підприємств на окупованій території Донецької області

StopCor
StopCor

StopCor

Розпочато розслідування за фактом примусової націоналізації підприємств на окупованій території Донецької області

Прокуратура Донецької області розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що представниками адміністрації так званої «ДНР», що контролюється Російською Федерацією, на тимчасово окупованій території Донецької області прийнято «Тимчасове положення про податкову систему «ДНР», яким започатковано обов’язкову реєстрацію підприємств різної форми власності у «податкових органах» псевдореспубліки.

Окрім цього, у березні 2017 року для підприємств з українською юрисдикцією запроваджено так зване «зовнішнє управління». Внаслідок цих злочинних дій держава, а також органи місцевого самоврядування і окремі підприємці фактично позбавлені можливості реалізувати право власності на належне їм майно.

Такі дії є порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. ст. 48, 52 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І), від 8 червня 1977 року.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому підрозділу ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Громадяни, які постраждали від злочинних дій, можуть звернутись до прокуратури Донецької області за адресою: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6 або надіслати звернення на електронну пошту: [email protected]. Пресслужба прокуратури Донецької області

Другие новости