ПоддержатьУкраїнська

Розслідування завдання 21 млн грн збитків ДП «АМПУ» завершено

StopCor
StopCor

StopCor

Розслідування завдання 21 млн грн збитків ДП «АМПУ» завершено

Розслідування факту завдання понад 21,36 млн грн збитків державному підприємству «Адміністрація морських портів України» завершено. 14 травня 2020 року НАБУ і САП відкрили матеріали слідства для ознайомлення чотирьом підозрюваним та їхнім захисникам.

Слідство встановило, що у 2015 році підозрювані у змові організували закупівлю коштом державного бюджету послуг із будівництва причалу в Одеському морському торговельному порті у такий спосіб, що перемогу в ній здобула приватна компанія.

Ця компанія насправді не мала відповідного досвіду, а її пропозиція не відповідала умовам закупівлі. Під час виконання договору, в день фактичного початку виконання робіт, між директором компанії-переможця та директором компанії, яка здавала в оренду днопоглиблювальний караван, було підписано додаткові угоди, в яких суттєво збільшено вартість фрахту днопоглиблювального каравану. При цьому, обидві компанії, як з’ясувало слідство, контролювала одна особа.

В результаті, такі дії призвели до суттєвого збільшення вартості виконаних робіт, замовником яких була Одеська філія «АМПУ». Однак посадовці «АМПУ», зловживаючи своїм службовим становищем, підписали акти виконаних робіт і здійснили відповідний перерахунок коштів приватним компаніям. Внаслідок таких дій, як встановило слідство, держава в особі ДП «АМПУ» незаконно переплатила понад 21,36 млн грн.

Серед підозрюваних:

  •  колишній начальник Одеської філії ДП «АМПУ» — ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  •  заступник керівника Одеської філії ДП «АМПУ» — ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  •  директор приватної компанії-переможниці закупівлі — ч.1 ст.366, ч.4 ст.358, ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України;
  •  ексдиректор приватної компанії-орендодавця днопоглиблювального каравану — ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.

П’ятий підозрюваний у кримінальному провадженні — фізична особа, наближена до народного депутата України VII та VIII скликань (ч.3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України) — 20 березня 2020 року оголошена у міжнародний розшук.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із 3 жовтня 2016 року.

21 січня 2020 року колишньому начальнику Одеської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» та ще чотирьом особам повідомили про підозру.

Закупівлі ДП «АМПУ» перебувають у постійному фокусі детективів НАБУ. Восени 2018 року до суду скерували обвинувальний акт стосовно 7 посадовців та представників приватних компаній, обвинувачених у завданні понад 247 млн грн збитків ДП.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости