ПоддержатьУкраїнська

Шахта «Краснолиманська»: ціна «кришування» та нове керівництво

StopCor
StopCor

StopCor

Шахта «Краснолиманська»: ціна «кришування» та нове керівництво

Шахта «Краснолиманська»: ціна «кришування» та нове керівництво

Шахта «Краснолиманська»: ціна «кришування» та нове керівництво

Мітинг шахтарів державного підприємства «ВК Краснолиманська» у м. Родинське Донецької області почався ще наприкінці вересня.

Шахтарі вийшли на підтримку чинного виконуючого обов’язки директора Костянтина Кисельова, якого, за словами самих гірників, звільнили незаконно та безпідставно. Замість Кисельова на посаду директора шахти призначають Віталія Зюзька, який працював заступником директора.

На думку Кисельова, такі кадрові зміни були викликані конфліктом з народним депутатом Юрієм Березою. Нардеп нібито пропонував керівництву шахти «Краснолиманська» забезпечити безпеку підприємства за гроші – 6 млн. гривень. Аудіозапис з нібито голосом Берези, на якому він і пропонує послуги у «кришуванні», викладений в мережі та на офіційному сайті ДП «ВК «Краснолиманська».

https://www.youtube.com/watch?v=NZQFRpLpCR0

«Є один момент. Ми можем вернутись до того, що я вам назначу ціну охрани шахти. Вона буде стоїть 5 мільйонів. Все інше будете платити разово. Я просто кажу, як воно буде. Пішов я до Зюкова (перший заступник міністра Мінвугілля, — ред.)— це буде стоїть мільйон або 100 тисяч доларів, пішов я туди — це буде стоїть стільки-то. Розценнік такий зроблю і залишимся на цьому», - говорить на записі чоловік, у якому гірники впізнали Юрія Березу.

Гірники висунули претензії і до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Вимагають повернути борг у розмірі 200 млн. грн. боргу за відвантажене вугілля та повернути вугільні плати у власність підприємства.  Вирішити конфлікт гірників, донести вимоги мітингарів до Міністерства та Президента пообіцяв голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський під час робочого візиту у м. Родинське 1 жовтня. Прозвітувати Жебрівський повинен був через три дні. Проте гірники вирішують перенести мітинг у Київ. За словами самих шахтарів, вимушена зупинка підприємста на тиждень коштувала близько 22 млн. грн.

Тут же, у Верховній Раді України, журналістам Громадське.СХІД вдалося поговорити з Юрієм Березою. За словами нардепа, аудіозапис опублікований керівництвом «Краснолиманської», він не слухав. Шахті, каже, допомагав, підтримуючи Кисельова на посаді директора, робив все, аби «держава повернулася до шахти обличчям». Але за керівництва Кисельова грощі витрачалися не за призначенням, розповідає Юрій Береза:

«Гроші, які призначені шахтарям, почали витрачатися не на виплату заробітної плати, а на виплату матеріально-технічного забезпечення. У мене була дуже непроста розмова з криком і матюками стосовно пана директора про те, що останню цифру, яку я вибив для виплати зарплати шахтарям, він перерахував за оплату матеріально-технічного забезпечення. Після того я сказав, спочатку зарплатня шахтарям, а потім все інше».

Викладений аудіозапис, каже Береза, — це маніпуляція. Проте на запитання, чи його голос на запису, відповідає: «Я не знаю, я не слухав». На пропозицію журналістки Анастасії Станко послухати запис, відповідає відмовою та йде, зіславшись на брак вільного часу.

Читайте также: На акции "желтых жилетов" в Париже полиция применила слезоточивый газ и задержала активистов

https://www.youtube.com/watch?v=pRJYIWWr5gk

8 жовтня Міністерство енергетики та паливної промисловості України на офіційному сайті публікує заяву з приводу кадрових рішень щодо керівництва ДП «ВК Краснолиманська». Міністерство ініціювало проведення внутрішнього аудиту за січень-вересень 2015 року для того, щоб оцінити діяльність підприємства та зробити висновки щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку і т.д.

На цей час наказом Міністерства на посаду в.о. директора призначено Віталія Зюзька. Повноваження Костянтина Кисельова було призупинено. (Щоправда, Кисельова у звіті називають Володимиром – прим. авт.) «Зазначені заходи зумовлені необхідністю встановлення об’єктивних висновків щодо роботи підприємства з метою якнайскорішого відновлення його стабільної роботи. Процедура призначення нового директора шахти відбудеться після завершення аудиту та відповідно до встановлених законом процедур», – йдеться у заяві.

У телефонній розмові вже екс-директор шахти «Краснолиманська» повідомив Громадському.СХІД, що наразі підприємоство працює в старому режимі. Нового директора там немає. А сам Кисельов продовжує виконувати обов’язки. Рішення усунути його з посади, на його думку, незаконне:

«Було рішення суду, я продовжую виконувати обов’язки, тому що звільнення після проведення контракту, після проведення конкурсу, коли повинен бути підписаний контракт, є абсолютно незаконним».

https://www.youtube.com/watch?v=DUX_-xxi0c0

Призначення Віталія Зюзька Кисельов вважає недоцільним:

«Напевне, людина, яка пропрацювала незначний термін гірничоробочим другого розряду, який не має вищої гірничої освіти, краше, ніж я, розбирається у цій справі».

Костянитин Кисельов розповідає, що неодноразово шахту намагалися взяти під власний конроль різні приватні структури, саме в цей час шахті допомагав Береза. Допомога не була фінансовою, зазначає Кисельов.

ВК «Краснолиманська» є державним підприємством, хоча частина шахти і знаходиться у приватній власності. За серпень ДП «ВК «Краснолиманська» сплатила 52 млн. гривень податку, без урахування податку на заробітну платню працівників. Зарплату гірники отримують вчасно, розповідає Костянтин Кисельов. За час його керівництва розмір її збільшився на 35%, а на шахті почали прачювати ще більше тисячі робітників.

/Громадське.СХІД

Другие новости