ПоддержатьУкраїнська

Схеми з митними деклараціями – начальник митного посту та агент постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

Схеми з митними деклараціями – начальник митного посту та агент постануть перед судом

Скеровано до суду обвинувальний акт відносно начальника митного поста «Вінниця-центральний» Вінницької митниці та  митного агента. Посадовець обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України ), агент -  у наданні неправомірної вигоди  (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершили слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. 

Слідством встановлено, що керівник митного поста організував схему незаконного збагачення - створив умови за яких громадяни не могли самостійно заповнювати митні декларації та були вимушені звертатися до  агента з митного оформлення. Агент в свою чергу ділився з начальником частиною свого прибутку. Сума одержаної «винагороди» залежала від кількості оформлених документів.

15 липня 2019 року начальника митного поста було затримано після чергового отримання неправомірної вигоди від агента у сумі 5200 гривень. 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України. Оперативний супровід - Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР Національної поліції  України.  

У разі доведення вини, керівнику митного поста загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10  років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна, митному агентові - позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Другие новости