ПоддержатьУкраїнська

Скандал у Запоріжжі: російські попи вибачилися за підлість своїх колег

StopCor
StopCor

StopCor

Скандал у Запоріжжі: російські попи вибачилися за підлість своїх колег

Священики УПЦ МП висловили незгоду з поведінкою своїх колег, які відмовилися відспівувати загиблу дитину в Запоріжжі, що спровокувало гучний скандал. 

Про це вони заявили "Укрінформу", передає Depo.ua.

"Мені соромно за те, що сталося, мені б і в голову не прийшла думка питати, в якій Церкві хрестили дитину. Я добре пам'ятаю, що казав покійний Блаженніший Володимир Сабодан: людей з УПЦ КП і УАПЦ перехрещувати не потрібно. А раз хрещення дійсно, можливо і відспівування, – сказав столичний благочинний.

Ще один митрофорний протоієрей заявив про намір обговорити цю ситуацію зі своїм приходом. "Все, що сталося, вважаю підлістю до батьків дитини й порушенням апостольських правил. На російських церковних сайтах є правило батька церкви Василя Великого. Він стверджує, що слід визнавати хрещення людей, які інакше мислять про деякі церковні предмети, адже вони належать до церкви. Ті, хто забороняє відспівувати небіжчиків із невизнаних церков, зазіхає на авторитет Отців церкви", – заявив священнослужитель.

Інший представник УПЦ МП зазначив, що серйозно вивчав цю тему, і офіційному сайті РПЦ знайшов цю відповідь.

"Нам пропонують ознайомитися і брати для вирішення книгу російського священика Олександра Усатова, де на 29-й сторінці чітко написано, цитую: "Англікани, лютерани, реформати, старообрядці й сучасні розкольники (наприклад, українські філаретівці) приймаються за другим чином – через Миропомазання... "Їхнє хрещення визнається, а значить, виходячи з цього, ми не маємо права не відспівати, тому що людина була хрещена", – заявив священик.

"Випадок обурливий. І проблема не у відсутності канонів для відспівування, а у відсутності милосердя. Я відспівував вірян вірменської церкви та АТОвця, який наклав на себе руки, бо вважаю, що у нього була зламана психіка, і сталося це на фронті, коли він захищав Україну", – сказав священик із Волині.

Нагадаємо, ввечері 31 грудня в Запоріжжі самогубець, що вистрибнув із вікна квартири, вбив дворічного хлопчика. Коли сім'я звернулася до священика УПЦ МП із проханням про проведення церемонії похорону малюка, той відмовився, посилаючись на те, що він був хрещений у церкві Київського патріархату.

Другие новости