ПоддержатьУкраїнська

Справи Майдану: Колишній прокурор підозрюється у притягненні до відповідальності завідомо невинних

StopCor
StopCor

StopCor

Справи Майдану: Колишній прокурор підозрюється у притягненні до відповідальності завідомо невинних

Прокурорами Офісу Генерального прокурора за дорученням заступника Генерального прокурора 18 травня 2020 року повідомлено про підозру діючому адвокату - колишньому старшому прокурору відділу прокуратури м. Києва.

Підозрюваному інкриміновано незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб; зловживання службовим становищем; службове підроблення, а також притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності прокурором, поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 28, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (в редакції від 02.02.2014); ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366; ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 372 КК України).

За даними слідства, колишній прокурор 18 лютого 2014 року, діючи за попередньою змовою групою осіб зі своїми керівниками, а також слідчими міліції, безпідставно погодив повідомлення про підозру у масових заворушеннях трьом незаконно затриманим учасникам Євромайдану. В подальшому до протестувальників було незаконно застосовано запобіжний захід - тримання під вартою в період з 19 по 22 лютого 2014 року.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости