ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" дізнався, як на звільненому від рейдерів "Каховка Протеїн Агро" на Херсонщині пройшов перший робочий день

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' дізнався, як на звільненому від рейдерів 'Каховка Протеїн Агро' на Херсонщині пройшов перший робочий день

Колектив ТОВ «Каховка Протеїн Агро» після місяця блокування роботи захопниками відновив свою діяльність. Сьогодні на підприємстві був перший робочий день. Працівники повернулись на робочі місця, провели прибирання території компанії. Подробиці розповів заступник директора підприємства з аграрних питань Олександр Буркун.

«Наразі ми вирішуємо організаційні питання, повертаємось до роботи. Виробничі процеси відновимо вже у вересні. До того ж ми поки що не маємо доступу до цехів, захопники встановили нові замки на дверях приміщень», – розповів заступник директор ТОВ «Каховка Протеїн Агро» з аграрних питань Олександр Буркун.

''СтопКор'' дізнався, як на звільненому від рейдерів ''Каховка Протеїн Агро'' на Херсонщині пройшов перший робочий день

Додамо, що напередодні законні власники та працівники ТОВ «Каховка Протеїн Агро» у Новій Каховці на Херсонщині потрапили на територію підприємства та повернулись до роботи. Захопники звільнили прохідну підприємства з переробки сої та робочі приміщення. Сталось це після приїзду з Києва правозахисників та журналістів. Після втручання представників ГО «Стоп корупції» та ще 4 громадських організацій виконавча служба виконала ухвалу суду та змусила захопників залишити територію компанії. Про це з місця події повідомили активісти «Стоп корупції», які спільно з учасниками громадських організацій-однодумців виїхали до Херсонщини, щоб розібратись у ситуації на прохання трудового колективу.

«Коли ми приїхали на підприємство, побачили, що вхідні ворота відчинені. Усередині будівлі на робочих приміщеннях захопники замінили усі замки та провели свою інвентаризацію майна, на пожежних виходах встановили решітки.

У кабінеті старшого механіка бракує деяких речей, вибито вікно та двері.

Колектив радіє, що через місяць блокування діяльності підприємства люди можуть повернутись до роботи», – передають з місця подій активісти «Стоп корупції».

''СтопКор'' дізнався, як на звільненому від рейдерів ''Каховка Протеїн Агро'' на Херсонщині пройшов перший робочий день

Юристи компанії планують і надалі відстоювати права законних власників та інтереси колективу в судах.

Зазначимо, про ситуацію із блокуванням роботи ТОВ «Каховка Протеїн Агро» команда «Стоп корупції» дізналась від колективу компанії. Люди звернулись до представників проекту з проханням розібратись та розслідувати ситуацію навколо підприємства.

«Товариство є законним орендатором цілісного майнового комплексу (заводу) у ПАТ «МІСТО-БАНК». Господарська діяльність здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства. Майже 150 працівникам надаються робочі місця та можливість забезпечити собі гідне життя. В місцевий бюджет сплачуються податки, що за період початку роботи з 2017-2018 років становило більш ніж 8,5 млн гривень.

Але вже в січні 2018 року низкою осіб вчиняються протизаконні дії щодо заволодінням майном Товариства, зокрема, блокування роботи ЦМК.

Так, Новокаховським ВП ГУНП в Херсонській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018230070000761 від 05.04.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 206-2 КК України.

Станом на даний час досудове слідство у кримінальному провадженні є таким, не повністю відповідає вимогам чинного кримінального процесуального законодавства, у зв’язку з неприйняттям у кримінальному провадженні процесуального рішення.

Ст. 28 КПК України встановлено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об’єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

''СтопКор'' дізнався, як на звільненому від рейдерів ''Каховка Протеїн Агро'' на Херсонщині пройшов перший робочий день

Відповідно до п.4 ч.2 ст.36 КПК України, прокурор має право доручати слідчому, органу досудового розслідування проведення у встановлений прокурором строк слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, інших процесуальних дій або давати вказівки щодо їх проведення чи брати участь у них, а в необхідних випадках - особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії в порядку, визначеному цим Кодексом.

Окрім того, оскільки низкою осіб здійснюється силове блокування роботи ЦМК, то Товариство звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом про визнання за ним права оренди на ЦМК, орендованого на підставі укладеного між ТОВ «Каховка Протеїн Агро» та третьою особою – ПАТ «Місто Банк» договору оренди нерухомого майна № 771 від 01.07.2017 року.

В рамках даної справи Господарським судом Херсонської області було відкрито провадження по справі №923/444/18було та винесено ухвалу про забезпечення позову, а саме про заборону відповідачу та будь-яким іншим особам вчиняти дії, направлені на перешкоджання Товариству в доступі до орендованого нерухомого майна, зокрема, вчиняти дії, направлені на встановлення охорони.

Проте не дивлячись на Ухвалу суду, співробітниками Новокаховського міського відділу ДВС разом з керівником було безпідставно відмовлено у відкритті виконавчого провадження з приводу виконання цієї ухвали з формальних підстав.

У зв’язку з чим 13.06.2018 року було відкрито кримінальне провадження №12018230070000400 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого  ч.1 ст. 382 КК України.

Але і в даному провадженні не забезпечується належне досудове розслідування згідно з вимогами чинного кримінально процесуального законодавства», – йшлося у тексті звернення.

''СтопКор'' дізнався, як на звільненому від рейдерів ''Каховка Протеїн Агро'' на Херсонщині пройшов перший робочий день

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» зустрілись зі прокурором Херсонської області Віталієм Тригубенком через справу про захоплення виробника сої у Новій Каховці «Каховка Протеїн Агро». Представники проекту добивались зустрічі з головним прокурором області протягом двох днів та провели серію акцій протесту під стінами відомства. За результатами зустрічі Тригубенко пообіцяв «СтопКору» взяти справу під особистий контроль.

Також було досягнуто домовленостей про те, що активісти проекту зустрінуться з очільником прокуратури регіону наступного четверга. До цього часу Віталій Тригубенко пообіцяв повністю розібратись у ситуації навколо підприємства», – розповіли у «Стоп корупції» про результати перемовин із головним прокурором Херсонської області.

Додамо, що активісти «Стоп корупції» провели акцію протесту під стінами Господарського суду Херсонської області та закликали очільника суду Павла Пригузу служити закону, а не прокурору. Йдеться про імовірну причетність служителя Феміди до справи щодо захоплення підприємства з вирощування сої «Каховка Протеїн Агро». Служитель Феміди вийшов до мітингувальників та відкинув свою причетність до захоплення компанії, заангажованості у цій справі та рішення на догоду прокурора області.

«За інформацією інсайдерів, до блокування роботи підприємства призвела корупція. Зокрема, йдеться про втручання прокурора області Віталія Тригубенка та голови Господарського суду Херсонської області Павла Пригузи», – повідомляють активісти «Стоп корупції».

Додамо, що потужний комплекс «Каховка Протеїн Агро» входив до ТОП-10 українських підприємств з переробки сої. Стабільно сплачувались податки у бюджет та зарплатня співробітникам. Утім, вже кілька тижнів 150 працівників залишались без роботи. Діяльність комплексу була заблокована невідомими зі зброєю.

Люди втомились від нескінченних розбірок навколо підприємства. У ЗМІ повідомляли: за спробами захоплення підприємства стоять одіозні брати Сегалі – колишні власники підприємства, які кілька років переховувались за кордоном. Їх вважають винуватцями розкрадання банку «НАДРА».

Суд 25.05.2018 виніс ухвалу про забезпечення позову: заборонив перешкоджати у користуванні майном комплексу законним власникам. Однак Новокаховський  відділ ДВС відмовився відкривати виконавче провадження, як того вимагав суд.

Другие новости