ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" надав свідчення у справі про імовірну причетність заводу Ковальської до незаконного видобутку піску

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' надав свідчення у справі про імовірну причетність заводу Ковальської до незаконного видобутку піску

Активісти «Стоп корупції» пройшли допит у водній поліції Києва у справі про можливу причетність до незаконного видобутку піску заводу «Ковальська». Ідеться про земснаряд, який у Києві на Видубичах стояв поруч із підприємством. Техніку під час громадського моніторингу нелегальних точок видобутку надр у столиці виявили представники «Стоп корупції».

«Ми ще півроку тому писали заяву до водної поліції та викликали групу правоохоронців на місце після того, як зафіксували, що земснаряд, який стояв поряд із заводом Ковальської то вмикався і намивав пісок, то вимикався. На даний час водна поліція продовжує проводити слідчі дії,  зокрема, допитує осіб, які мають відношення до даної ситуації, наприклад, активістів та працівників підприємства», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, що у серпні громадські активісти одразу трьох організацій ГО «Стоп нелегал», ГО «Демократичний контроль» та ГО «Захист звичайних людей» вимагали закриття нелегального місця видобутку у Голосіївському районі Києва. Точка працювала на річищі Дніпра за 2 кілометри від Південного мосту. За даними активістів, щодоби браконьєри видобували близько 10 тис. м. куб піску. Товар продавали на місці за готівку. За рік нелегали заробляли до 300 мільйонів гривень «чорного налу». Про схему роботи браконьєрів розповів голова ГО «Стоп нелегал» Денис Шинкаренко.

«На точці були розміщені 3 земснаряди, які здійснювали намив з дна річки піску без будь-яких дозвільних документів. Обсяги видобутку: близько 10 тис. м. куб. на добу. Відповідно до інформації з Держгеології України, спецдозвіл на видобуток надр (піску) на даній ділянці р. Дніпро у будь-кого відсутній. В рік таким чином видобувалось 2-3 млн куб. м, що складало 200-300 млн грн необлікованого чорного «налу» щорічно. Пісок складували на кількох ділянках. У кожної свій власник. На береговій ліні поруч, проклавши трубу з земснаряду до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ «Мостобуд» (ЄДРПОУ 1386326). Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис. м. куб. на добу. На земельній ділянці по вул. Будіндустрії, 7, з кадастровим номером 8000000000:90:114:0009, розміром 11,3 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ВАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. С. Ковальської» (ЄДРПОУ 5523398). Доставляли пісок на дану ділянку баржами. Обсяги реалізації: близько 1 – 3 тис. м. куб. на добу. На земельній ділянці в с. Трипілля (та м. Українка), з кадастровим номером 3223188000:06:001:0002, що належить ТОВ «Орія» (власники: Мостовий Максим, Мішков Олександр). Доставлявся пісок з місця видобутку баржами. Обсяги реалізації: близько 1 – 3 тис. м. куб. на добу», – розповів голова громадської організації «Стоп нелегал» Денис Шинкаренко.

За даними громадських активістів техніка, а це баржі, земснаряди, буксири, екскаватори та бульдозери, які використовували видобувачі піску у своїй діяльності, належить одній фірмі – ТОВ «Собі».

«За нашою інформацією, ця ж фірма стоїть за незаконним видобутком піску у селищі Погреби на Київщині. За фактом нелегального видобутку там уже зареєстроване кримінальне провадження. У Броварському ВП ГУ НП Київської області уже звернулись із клопотанням до суду про арешт техніки ТОВ «Собі», – додав голова ГО «Стоп нелегал» Денис Шинкаренко.

На місце злочину громадські активісти тоді викликали водну поліцію, написали заяви та домагались проведення огляду місця події, а також арешту техніки й піску.

Другие новости