ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

Активісти «Стоп корупції» провели акцію протесту проти несанкціонованої вирубки лісу на Закарпатті. У ході розслідування представники проекту з’ясували, що у регіоні під виглядом санітарної рубки зрізають деревину елітних порід. Окрім того, журналісти «СтопКору» дізнались про «скромне» життя керівника місцевого Свалявського лісгоспу.

Нагадаємо, у квітні цього року у своїх розслідуваннях журналісти проекту показали масштаби варварської вирубки та тотального знищення лісу у Карпатах.

''СтопКор'' протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

Лише за останній рік зафіксували понад 7,5 тисяч незаконних рубок. Збитки, завдані державі, оцінюють у сотні мільйонів гривень. Журналісти розказали, що таке міжнародна сертифікація деревини FSC чи дієва вона в Україні. А також презентували результати аудиту підприємств лісової галузі.

Знімальна група провела власну перевірку та виявила низку порушень в роботі одного з лісових господарств в Івано-Франківській області. Разом із журналістами на виїздах працював експерт у галузі.

''СтопКор'' протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

Комісія з аудиту, до складу якої входила журналістка «СтопКору» Лілія Ткачук, виявила порушення стандартів, передбачених вимогами сертифікату FSC у роботі ДП «Вигодський лісгосп». Ідеться про недотримання правил техніки безпеки,  порушення екологічних норм та недотримання правил господарювання в лісі.

Після рейду «СтопКору» та спільного аудиту у ДП почались звільнення, догани, а керівництво отримало термін на усунення виявлених порушень.

Додамо, що активісти «Стоп корупції» неодноразово проводили акцію протесту під стінами Держлісагентства проти масового знищення українського лісу та тотальної корупції у лісовій галузі. Під агентство представники проекту приносили, бензопилу, тирсу та валюту.

''СтопКор'' протестував під Держлісагентством через незаконну вирубку лісу на Закарпатті

Другие новости