ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" зловив львівські фури зі сміттям у селі на Київщині

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' зловив львівські фури зі сміттям у селі на Київщині

Активісти «Стоп корупції» зафіксували львівські фури із 40 тоннами побутових відходів у селі Проліски Броварського району Київської області. Деталі громадського рейду на своїй сторінці у соцмережі повідомив координатор проекту Роман Бочкала.

«Ці фури привезли львівське сміття в Проліски Бориспільського району. 40 тонн побутових відходів. Тихо, на світанку. Щоб ніхто не бачив. Але «щось пішло не так»... Активісти «Стоп корупції» викликали поліцію. Свавілля припинили. Дивна історія. Фури сюди їдуть не вперше. Тому там і відбувається громадський моніторинг. Минулого тижня було зупинено 18 вантажівок за день! Іншої доби – ще 20. Під супроводом поліції їх доправили назад до Львова. Відкрили кримінальне провадження. Але чомусь сміття знову везуть саме сюди. Хоча звалище офіційно закрите. Вичерпало свій ресурс. Договору з сільрадою на захоронення чи зберігання цього сміття немає. У львів’ян є лише договір з якоюсь ТОВкою «роги і копита» на переробку цього непотребу на даному звалищі.

''СтопКор'' зловив львівські фури зі сміттям у селі на Київщині

От тільки ця фірма до сміттєзвалища в Пролісках ніякого відношення немає. Місцеві правоохоронці і селищний голова хмурять лоба, б’ють кулаком по столу. Мовляв, розберемось! Дякуємо, хлопці, що допомагаєте! Але є відчуття – щось вони не договорюють. Бо дуже просто було б все це припинити. Фури відправити на штрафмайданчик. Підняти ґвалт. Але поки опір чинять лише місцеві мешканці та наша громадська організація, до якої вони звернулись. Гроші дійсно не пахнуть... І навіть львівська трагедія стала схемою заробітку», – написав журналіст у своєму Фейсбуці.

Додамо, що в ніч проти 15 червня активісти «Стоп корупції» провели рейд через роботу незаконного сміттєзвалища у селі Проліски у Бориспільському районі Київської області. Про нелегальний полігон представники проекту дізнались від місцевих жителів.

''СтопКор'' зловив львівські фури зі сміттям у селі на Київщині

«На місці ми зафіксували 12 фур на львівській реєстрації. Чотири машини супроводжували молодики міцної статури, решта автівок переховувалась. У перевізників не було жодних дозвільних документів, особи, які перебували на місці викиду відходів, не змогли показати документів на свою діяльність. Ми з’ясували, що роботу точки прикриває самооборона Київської області на чолі з Володимиром Давидюком», – розповіли у «Стоп корупції».

Представники проекту звернулись до міської влади Борисполя через роботу несанкціонованого полігону. У результаті перемовин ухвалили рішення про створення робочої групи, яка з’ясує усі обставини цієї справи. До складу групи увійдуть представники «Стоп корупції».

''СтопКор'' зловив львівські фури зі сміттям у селі на Київщині

Другие новости