ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

Активісти «Стоп корупції» просять голову комісії з проведення конкурсу на заняття посад в Державному бюро розслідувань перевірити коло зав’язків та дружні відносини одного з кандидатів на посаду керівника управління оперативним розшуком ДБР Володимира Криволапова. З такими закликами стопкорівці вийшли на акцію під стіни уряду. Усі факти порушень в роботі Криволапова активісти виклали у тексті звернення, яке передали уповноваженій особі, яка передасть документ членам ДБР. 

''СтопКор'' звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

Зазначимо, раніше Рада Громадського контролю НАБУ закликали не приймати на роботу у ДБР фігурантів корупційних справ. Про це йдеться на Фейсбуці органу.

«Як стало відомо зі ЗМІ, конкурсна комісія ДБР вже має список з наперед затвердженими кандидатами на посади керівників територіальних управлінь. Серед них – люди із сумнівною репутацією, фігуранти справ НАБУ і екс-кандидати до НАБУ, які не змогли пройти перевірку на доброчесність.

''СтопКор'' звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

Так, керівником Миколаївського управління ДБР може стати  Євген Аблов – суддя Окружного адмінсуду Києва, який свого часу «заборонив Майдан» і приватизував службову квартиру. Окрім того, в НАБУ є провадження щодо можливого незаконного збагачення судді. Також Аблов з колегією сприяв Насірову, ухваливши рішення щодо відсутності в нього повноважень при розстроченні податкового боргу. А ще фактично визнав законною закупівлю «рюкзаків Авакова».

''СтопКор'' звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

Очолити Хмельницьке ТУ ДБР може Дмитро Руденко. Торік Рада громадського контролю при НАБУ одностайно рекомендувала – не призначати Дмитра Руденка на топ-посаду у Бюро, оскільки правозахисники звинувачували Руденка у фабрикуванні кримінальної справи проти покійного активіста Дмитра Гройсмана.

Як свого часу розповідали журналісти, «Руденко звинуватив главу Вінницької правозахисної групи у поширенні порнографії і нарузі над державними символами. Гройсмана згодом повністю виправдали, але до цього він не дожив, померши за тиждень до оголошення вироку».

Нагадаємо, що на ДБР покладено функції розслідувати корупційні злочини окремих посадових осіб (ст. 216 КПК), інші злочини топ-посадовців, а також злочини, вчинені працівниками  НАБУ і САП.

Рада громадського контролю НАБУ закликає не призначати на керівні посади осіб із сумнівною репутацією, оскільки це може підірвати довіру до новоствореного слідчого органу», – йдеться на Фейсбук-сторінці Ради Громадського контролю НАБУ.

''СтопКор'' звернувся до голови комісії з проведення конкурсу на заняття посад в ДБР через кандидата Криволапова

Комісія відібрала посадовців з 436 кандидатів на ключові посади в ДБР: директорів семи територіальних управлінь органу, керівників підрозділів центрального апарату і співробітників підрозділів внутрішнього контролю бюро.

До складу комісії входить 9 осіб – по 3 представники від ВРУ, КМУ та президента Петра Порошенка.

Від Верховної Ради увійшли народні депутати Владислав Бухарєв («Батьківщина»), Євген Дейдей («Народний фронт»), Микола Паламарчук («Блок Петра Порошенка»).

Від президента – два професори КНУ імені Тараса Шевченка Роман Майданик (голова комісії) та Віктор Самохвалов, а також партнер юридичної фірми «Саєнко Харенко» Тетяна Сліпачук.

Від Кабінету міністрів доцент Хмельницького університету управління та права Денис Монастирський, заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, перший заступник Міністра юстиції (секретар комісії) Наталія Севастьянова.

Як раніше повідомлялося із посиланням на ресурс Prosud, понад 40% претендентів на керівні посади в Державному бюро розслідувань є представниками чинних правоохоронних органів.

‎‏Станом на кінець червня на близько 700 посад, створення яких передбачено у Державному бюро розслідувань, заяви подали вже понад 5 тисяч претендентів.

Другие новости