ПоддержатьУкраїнська

"СтопКор" звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві

StopCor
StopCor

StopCor

'СтопКор' звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві

Активісти "Стоп корупції" звернулись до керівництва Генпрокуратури та Служби безпеки України через самовільне захоплення земельної ділянки та незаконний видобуток піску з боку житлово-будівельного кооперативу "Коник" у Голосіївському районі м. Києва. Усі факти порушень законодавства представники проекту виклали у відповідних зверненнях, які вже передали до правоохоронних відомств.

"Нами в результаті журналістського розслідування були виявленні факти самовільного захоплення земель та водного фонду м. Києва, незаконного видобутку піску та привласнення надр народу України та самовільного зайняття земельної ділянки з боку житлово-будівельного кооперативу "Коник", що знаходиться в Голосіївському районі м. Києва на березі р. Коник.

Так, на зазначеній місцевості наявні земснаряди, за допомогою яких видобувається пісок, що надалі складується на вказаній місцевості, територія огороджена парканом та наявна охорона.

Оскільки пісок є надрами, а останні – власність народу України, незаконний видобуток піску не дає підстави на його привласнення.

Натомість, в даний час ЖБК "Коник" проводить незаконну господарську діяльність на вказаній території по будівництву житлових будинків, видобутку піску, з метою привласнення та подальшого його продажу. При цьому, було незаконно порушено ландшафт територій (вирівнювання рельєфу, риття ям і т.п.), незаконно знищено велику кількість зелених насаджень. Цим самим грубо порушено природоохоронне законодавство України.

Територія на вказаній вище місцевості огороджена та знаходиться під приватною охороною, на ній наявна спеціальна техніка, споруди, житлові будинки та працівники, які на ній працюють. На даній території незаконно проводяться роботи житлово-будівельним кооперативом "Коник", в т.ч. по видобуванню, складуванню піску, його зберіганню, ландшафтні роботи, будівельні роботи, тощо.

Крім цього, в результаті варварського видобутку піску з водойм на вказаній вище місцевості та його незаконного складування, нанесена значна шкода екології", – повідомили у документі активісти "Стоп корупції".

У діях осіб житлово-будівельного кооперативу "Коник" (обслуговуючий кооператив, ЄДРПОУ 24747181, м.Київ, вул. Лютнева, 58, керівник: Гурін Іван Васильович) активісти "Стоп корупції" вбачають ознаки злочину, передбаченого ч.5 ст. 191"привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" (в особливо великих розмірах), ст.197-1"самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво", ч.3 ст. 212 "ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів (в особливо великих розмірах) ", ст. 239-2"незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо-великих розмірах", ст. 239 "забруднення або псування земель", ст.240 "порушення правил охорони надр" КК України,

"Зважаючи на викладене, з метою негайного припинення скоєння злочину, запобігання розкрадання надр народу України та спричинення подальшої шкоди екології просимо доручити слідчим підрозділам ГПУ невідкладно внести в порядку ст.214 КПК України відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування по факту незаконних дій осіб ЖБК "Коник" в яких вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ст.197-1, ч.3 ст. 212, ст. 239-2, ст. 239, ст. 240 КК України", – резюмували у зверненні на ім'я керівництва ГПУ та СБУ України активісти "Стоп корупції".

''СтопКор'' звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві
''СтопКор'' звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві
''СтопКор'' звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві
''СтопКор'' звернувся до ГПУ та СБУ через піщаних браконьєрів на озері Коник у Києві

Другие новости