
За дорученням заступника Генерального прокурора та за процесуального керівництва прокуратури Харківської області голові одного з районних судів Харківської області повідомлено про підозру у постановленні завідомо неправосудної постанови, вчинене в інших особистих інтересах (ч. 2 ст. 375 КК України).

За даними слідства, в листопаді 2016 року під час розгляду у відкритому судовому засіданні справи за обвинуваченням громадянина у нанесенні умисних тяжких тілесних ушкоджень мешканець м. Харкова здійснював відеозапис процесу. Таким чином він зафіксував грубе порушення суддею вимог ч. 2 ст. 16 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», яка здійснювала правосуддя, перебуваючи без мантії та нагрудного знаку.
Щоб уникнути обґрунтованих скарг та керуючись виключно особистими інтересами, суддя порушила чинне законодавство України - безпідставно заборонила чоловіку здійснювати відеозйомку судового засідання та оголосила перерву, після закінчення якої повернулась вже в мантії та з нагрудним знаком. Продовжуючи розгляд справи, суддя надала вказівку черговому наряду поліції вивести чоловіка із зали судових засідань. Стосовно нього складено адміністративний протокол за ст. 185 КУпАП, який того ж дня направлено до районного суду Харківської області для розгляду по суті та розглянуто безпосередньо вказаною суддею, не дивлячись на її конфлікт із вказаним громадянином. Керуючись особистими інтересами та демонструючи владність своїх повноважень, суддя проголосила завідомо неправосудну постанову, згідно якої чоловіка визнано винним та на нього накладено максимальне адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб.
Чоловік був незаконно позбавлений волі протягом 9 діб. Він оскаржив постанову в Харківському апеляційному суді, рішенням якого скаргу було задоволено, а чоловіка звільнено. Матеріали адміністративної справи повернуто до відділу поліції. У подальшому постановою суду провадження у справі про притягнення зазначеного чоловіка до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП закрито на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Прес-служба прокуратури Харківської області