ПоддержатьУкраїнська

В Одесі поліція затримала організатора та членів етнічного злочинного угруповання

StopCor
StopCor

StopCor

В Одесі поліція затримала організатора та членів етнічного злочинного угруповання

Фігуранти «спеціалізувалися» на крадіжках, пограбуваннях та розбійних нападах. Їхніми жертвами ставали відвідувачі розважальних закладів міста. 

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції, слідчі слідчого управління поліції Одещини за процесуального керівництва прокуратури Одеської області встановили всіх учасників злочинної групи, методи їх «роботи» та зібрали матеріали причетності фігурантів до вчинення шести злочинів на території Одеси. 

Слідством з’ясовано, що організатор та учасники угруповання раніше вже були засуджені за скоєння крадіжок та пограбувань. Окрім того, її лідер та один із членів наразі є підсудними за вчинення майнових злочинів.

Як правило, «працювали» вони у нічний час. Жертвами зловмисників ставали відвідувачі розважальних закладів, яких ті чекали біля виходу або неподалік. Спочатку з ними заводили бесіду, а потім непомітно для громадян, під час так званих дружніх обіймів, забирали їх речі. Якщо особа починала пручатися – на допомогу відразу приходили інші учасники групи, які знаходилися поблизу та спостерігали за ситуацією. Згодом майно потерпілих збували, а кошти розподіляли між всіма членами злочинного угруповання.

Встановивши місце фігурантів кримінального провадження, правоохоронці провели заходи для їх затримання, а також санкціоновані обшуки за місцем мешкання та в автомобілях.

У вівторок, 17 березня, співробітники управління стратегічних розслідувань в Одеській області Нацполіції, слідчого управління поліції Одещини та прокуратури Одеської області за участю спецпідрозділів КОРД та батальйону особливого призначення поліції затримали організатора та учасників етнічного злочинного угруповання.

За результатами санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили понад 330 тисяч гривень, а також боєприпаси та речі, якими фігуранти заволоділи під час скоєння злочинів. 

До Київського районного суду м. Одеса скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Одному з учасників злочинного угруповання вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Кримінальне провадження розслідується за кількома статтями Кримінального кодексу України - 185 (крадіжка), 186 (грабіж) та 187 (Розбій).

Слідчо-оперативні заходи тривають. Перевіряється причетність підозрюваних до вчинення інших злочинів на території міста та області.

Департамент стратегічних розслідувань 

Національної поліції України

Другие новости