ПоддержатьУкраїнська

Вибивали «потрібні» показання – двоє поліцейських на Донеччині постануть перед судом

StopCor
StopCor

StopCor

Вибивали «потрібні» показання – двоє поліцейських на Донеччині постануть перед судом

Направлено до суду обвинувальний акт відносно оперуповноваженого відділу кримінальної поліції та інспектора сектору інформаційної підтримки Бахмутського відділу поліції  ГУ Нацполіції  в Донецькій області.

Слідством встановлено, що в травні 2020 року правоохоронці виконували доручення про проведення слідчих дій в межах досудового розслідування за фактом крадіжки з проникненням у житло. Поліцейські на службовому автомобілі доставили одного з працівників Вуглегірської ТЕС ПАТ “Центренерго”, до приміщення місцевої поліцейської станції. Поклавши перед чоловіком чистий аркуш паперу, правоохоронці вимагали від нього написати заяву про визнання себе винним у крадіжці.  Крім цього, з метою спонукання постраждалого до визнання, поліцейські протягом години вдвох та по черзі били чоловіка.

Внаслідок протиправних дій працівників поліції чоловік отримав численні забої, крововиливи та гематоми, які відносяться до легких тілесних ушкоджень.

Таким чином, правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисному вчиненні дій, які явно виходять за межі наданих прав та повноважень, що супроводжувалися насильством та болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, вчинене групою осіб без попередньої змови між собою (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України).

У разі доведення вини обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську. Процесуальне керівництво - Донецька обласна прокуратура, оперативний супровід - Донецьке управління ВБ ДВБ Нацполіції України.

Другие новости