ПоддержатьУкраїнська

Викрито корупцію на «Заводі «Електроважмаш» на 13,7 млн грн

StopCor
StopCor

StopCor

Викрито корупцію на «Заводі «Електроважмаш» на 13,7 млн грн

Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП викрили п’ятьох осіб на організації корупційної схеми, через яку державне підприємство «Завод «Електроважмаш» зазнало 13,7 млн грн збитків.  17 березня 2020 року цим особам повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України. 

Йдеться про:

- двох заступників директора ДП «Завод «Електроважмаш» 

- начальника управління ДП «Завод «Електроважмаш»

- кінцевого бенефіціара чеської компанії

- директора чеської компанії

Як встановило слідство, у 2017 році посадовці ДП «Завод «Електроважмаш» за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у м. Прага (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки (Литовська Республіка).

Ті запчастини, які «Електроважмаш» продав чеській компанії за 600,3 тис. євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною — 1,22 млн євро. В результаті ДП «Завод «Електроважмаш» недоотримало 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами. 

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють від листопада 2017 року. 

Це — третя корупційна схема, викрита НАБУ та САП на «Електроважмаші». 

У  2014-2015 рр, держпідприємство продало виготовлений ним електродвигун фактично за собівартістю (1,39 млн дол. США )  компаніям із ознаками фіктивності, а ті перепродали його до Республіки Казахстан — за ринковою ціною у 3 млн дол. США. В результаті, держпідприємству завдано шкоду у 37,2 млн грн. Розслідування цієї схеми закінчили в грудні 2016 року. Відтоді ця справа за обвинуваченням колишнього заступника директора «Електроважмашу» у зловживанні службовим становищем слухається в суді. 

Ще трьох посадовців цього ж держпідприємства викрили на отриманні 37 тис. дол. США неправомірної вигоди за організацію своєчасного відпуску готової продукції відповідно до укладеного договору. Розслідування цієї справи також закінчено, і на початку 2018 року її скеровано до суду

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Другие новости