ПоддержатьУкраїнська

Закупівля неякісних бронежилетів Міноборони - ДБР завершило досудове розслідування

StopCor
StopCor

StopCor

Закупівля неякісних бронежилетів Міноборони - ДБР завершило досудове розслідування

Слідчі Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві завершили досудове розслідування за фактом закупівлі Міністерством оборони України неякісних бронежилетів для потреб армії.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадовці Міністерства оборони України закупили неякісні бронежилети марки «Корсар МЗс-1-4», які не відповідають технічним вимогам та прострілюються. При цьому посадовці МОУ та представники компанії постачальника знали, що за умови намокання (дощування) у бронежилетах змінюється молекулярна структура «кевлару» і він втрачає свої куленепробивні властивості.

Встановлена сума збитків державному бюджету України внаслідок закупівлі неякісних бронежилетів становить майже 42 мільйона гривень.20 жовтня 2020 року слідчі ДБР повідомили про підозру генерал-лейтенанту – колишньому заступнику Міністра оборони, який у квітні 2018 року, достовірно знаючи, про невідповідність бронежилетів виробництва ТОВ «ТЕМП-3000» своїм технічним умовам використав свої повноваження та змусив підлеглих, які доповідали про вказані недоліки, прискорити їх прийомку. Таким чином ексзаступник міністра оборони підозрюється в умисному невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов'язками повинна була виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 426 КК України).

Також повідомлено про підозру ще сімом фігурантам кримінального провадження, серед яких генерал-майор – колишній начальник одного з головних управлінь Міністерства оборони України, його заступники, а також засновник підприємства-виробника бронежилетів, який через заступника Міністра оборони лобіював інтереси свого підприємства.

5 листопада 2019 року було повідомлено про підозри 5 високопосадовцям Міністерства оборони України

Після ознайомлення підозрюваних та їх адвокатів з матеріалами кримінального провадження, до суду буде направлено обвинувальний акт.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснюють прокурори Офісу генерального прокурора.

Оперативне супроводження здійснювалось Головним оперативним управлінням ЦА ДБР та Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Другие новости