ПоддержатьУкраїнська

Заволодіння коштами у сумі 2,5 мільярдами гривень бенефіціаром банку - ДБР повідомило про підозру ексзаступнику голови правління банку «Фінанси та Кредит»

StopCor
StopCor

StopCor

Заволодіння коштами у сумі 2,5 мільярдами гривень бенефіціаром банку - ДБР повідомило про підозру ексзаступнику голови правління банку «Фінанси та Кредит»

Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомило про підозру колишньому заступнику голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Він підозрюється в розтраті чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненій повторно, за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Слідством встановлено, що колишній заступник голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» здійснив розтрату грошових коштів у сумі 113 мільйонів доларів США, що становить 2,5 мільярда гривень, які були розміщені на рахунках іноземних банків. Підозрюваний передав кошти в заставу для офшорної компанії під відкриття кредитної лінії, яка була пов’язана із бенефіціарним власником банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» народним депутатом України 3-8 скликання.

За даними слідства до розтрати коштів ексзаступника голови правління банку  залучав саме бенефіціарний власник банку народний депутат України 3-8 скликання, який на даний час перебуває у розшуку.

Такі дії призвели до того, що у 2015 році через невиконання зобов’язань за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» заставне майно. Крім цього дії підозрюваного сприяли початку процедури ліквідації банку, яка триває і на даний час.

В рамках кримінального провадження за клопотанням слідчих ДБР Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на активи трьох компаній, які були задіяні в злочинній схемі. Зокрема арештовано корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості, загальною вартістю 10 мільйонів доларів США.

У разі доведення вини, підозрюваному посадовцю банку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Другие новости