ПоддержатьУкраїнська

Збитки державі на майже 900 000 грн - двоє майстрів з охорони природи постануть перед судом 

StopCor
StopCor

StopCor

Збитки державі на майже 900 000 грн - двоє майстрів з охорони природи постануть перед судом 

До суду скеровано обвинувальні акти відносно двох майстрів з охорони природи Національного природного парку «Вижницький».

Слідством встановлено, що службові особи не здійснювали належних перевірок на ввірених їм ділянках лісу, не вчиняли належних дій щодо попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства. Відповідно, через неналежне виконання своїх службових обов'язків, яке виразилося у бездіяльності та службовій недбалості, протягом 2018-2019 років на ввіреній їм території було зрубано: 

  • 97 дерев різних порід, що завдало державі збитків на загальну суму понад 721 000 грн;
  • 29 дерев різних порід, що завдало державі шкоди на понад 176 000 грн.

Таким чином, один із майстрів з охорони природи обвинувачується у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України), інший - у невиконанні та неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам (ч. 1 ст. 367 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді:

  • позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого; 
  • штрафу від 2000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. 

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому. Процесуальне керівництво – Чернівецька обласна прокуратура. Оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР Нацполіції України.

Другие новости