ПоддержатьУкраїнська

Зеленський відреагував на ажіотаж щодо прибуття в Україну евакуйованих з Китаю

StopCor
StopCor

StopCor

Зеленський відреагував на ажіотаж щодо прибуття в Україну евакуйованих з Китаю

Зеленський відреагував на ажіотаж щодо прибуття в Україну евакуйованих з Китаю

Зеленський відреагував на ажіотаж щодо прибуття в Україну евакуйованих з Китаю

Президент України Володимир Зеленський відреагував на ажіотаж щодо прибуття в Україну евакуйованих з Китаю. Разом з тим, глава держави пообіцяв особисту охорону кожному українцю, який перебуватиме в обсервації на Полтавщині.

Про це глава держави заявив у четвер, 20 лютого. Президент підтвердив, що літак з Уханя приземлився в Україні.

“Було складно з погодою – довелося спершу посадити його в Борисполі. Він дозаправиться та полетить у місце призначення – до аеропорту в Харкові”, – написав президент у фейсбуці. За його словами, “заходи безпеки – безпрецедентні”, а держава зробила все можливе, аби вірус не потрапив в Україну. Так, декількох громадян не пустили на борт в Ухані, нагадує Зеленський, оскільки у них була підвищена температура.

“Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані. Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні. Співчуваю нашим евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати під особистою охороною, а в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у президента“, – каже Зеленський.

Він констатує: бактеріологічної небезпеки немає. “Але є інша небезпека, про яку я хотів би сказати. Небезпека забути про те, що всі ми люди і всі ми – українці. Кожен з нас. Включно з тими, хто опинився в Ухані під час епідемії”. Президент наводить приклад Франції: коли ця держава евакуйовувала своїх людей з Уханя, і їх привезли в одне з міст, реакція у мешканців цього міста була одна: “вони турбувалися про життя і здоров’я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився у складній ситуації”.

Читайте также: Протесты против эвакуированных: в дело пошли БТРы

“Навіть у Казахстані, коли наш літак з Уханя сів на дозаправку й доправив казахстанського громадянина, не було жодних протестів і блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що людина нарешті вдома”, – каже президент. “На жаль, не всі з нас можуть пишатися такою ж людяною реакцією. Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України в Україну – цим ми показуємо далеко не найкращий бік нашого характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів – люди, яким менше 30 років.

Для багатьох з нас вони – майже як діти”, – додав Зеленський. Президент нагадує: українець завжди залишається українцем, а тимчасове перебування в Ухані або еміграція до Канади “не робить його чужим для своєї країни”.

“Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на “правильних” і “неправильних”. Але ця епоха скінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який опинився у біді, – де б він не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не здаватиме своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але такою ж самою має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся”, – резюмував президент.

Другие новости