ПоддержатьУкраїнська

Португалія розпочала своє четверте головування в ЄС

StopCor
StopCor

StopCor

Португалія розпочала своє четверте головування в ЄС

Вона стала другою країною у «тріо» Головування ЄС (Німеччина, Португалія і Словенія), серед головних цілей якого є подолання наслідків коронавірусу, досягнення цілей «зеленої» та цифрової трансформації, захист базових європейських цінностей та зміцнення міжнародних позицій Євросоюзу.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на спеціалізованому сайті Португальського головування ЄС, який стане одним із ключових інформаційних джерел Євросоюзу на наступні півроку.

«Для Португальського Головування буде важливим зміцнити стійкість Європи та впевненість її громадян у Європейській соціальній моделі, розвивати на основі спільних цінностей Євросоюз … який є здатним до скоординованих дій з відновлення після кризи. Ми будемо працювати над трьома головними пріоритетами: відновлення Європи, сприяння кліматичній та цифровій трансформації; зміцнення соціальної основи Європейського Союзу; зміцнення стратегічної автономії Європи за збереження її відкритості для світу», - йдеться у повідомленні на сайті Португальського Головування ЄС.

Як зазначається, у першому блоці пріоритетів є початок виконання Багаторічного бюджету ЄС (MFF) на 2021-2027 роки та фінансового інструменту відновлення «Нове покоління ЄС» з метою подолання поточної кризи та створення умов для сталого зростання та створення нових робочих місць.

У цьому блоці важливе місце посідає захист фундаментальних цінностей Євросоюзу, зокрема, захист принципів верховенства права та базових свобод, боротьба з усіма формами дискримінації, підтримка плюралізму в медіа та протидія дезінформації, зменшення зовнішньої залежності ЄС від критично важливих товарів та технологій, погодження разом з національними урядами нового Пакту ЄС з міграції та притулку.

Португальське Головування сприятиме досягненню стратегічних цілей ЄС у «Зеленій угоді» та цифровій трансформації, інноваційному розвитку нової економічної та індустріальної моделі на цій основі з одночасним підвищенням конкурентоспроможності та стійкості Євросоюзу.

По другому напрямку, у соціальній сфері, Португальське Головування ЄС буде піклуватися про дотримання соціальних прав громадян ЄС в умовах відновлення після кризи, кліматичної та цифрової трансформації, щоб не допустити погіршення соціальної ситуації внаслідок цих процесів. Як очікується у травні в португальському місті Порто буде проведений Соціальний саміт ЄС, який прийме план дій для досягнення цієї мети.

У соціальному блоці окрема увага приділятиметься розвитку співпраці між країнами-членами ЄС у сфері охорони здоров’я та їх спроможності реагувати на кризи у цій сфері.

Третій програмний напрямок діяльності Португальського Головування ЄС стосується зовнішньої політики. Його головною метою є зміцнення позицій ЄС як впливового геополітичного гравця, розвиток справедливої, основаної на правилах системи міжнародної торгівлі, зміцнення стратегічного діалогу зі Сполученими Штатами.

Окремий напрямок – зміцнення стосунків між ЄС і Індією, розвиток збалансованого та широкого партнерства з Великою Британією, розвиток стосунків сусідами ЄС на півдні, посилення безпеки судноплавства на основі спільної оцінки загроз у проблемних морських регіонах, таких як Гвінейська затока та Атлантика.

Як повідомлялося, протягом минулих шести місяців Головування в Європейській Раді здійснювала Німеччина, на долю якої випало вирішувати глобальні виклики, перед якими постав Євросоюз, включаючи пандемію коронавірусу, формування та прийняття Багаторічного бюджету ЄС та фінансового інструменту відновлення, пошук компромісу з країнами членами для створення системи обумовленості бюджетного фінансування з боку ЄС дотримання кожною з країн-членів базових європейських цінностей та принципів верховенства права.

Португалія вчетверте головуватиме в ЄС з 1 січня по 30 червня 2021 року. Після цього, у липні-грудні 2021 року, Головування в Європейській Раді прийме на себе Словенія.

Джерело: Укрінформ

Другие новости