ПоддержатьУкраїнська

Через отруєння води на Львівщині з річки тікають раки та спливає мертва риба

StopCor
StopCor

StopCor

Через отруєння води на Львівщині з річки тікають раки та спливає мертва риба

З річки поблизу села Поріччя, що на Львівщині масово тікає живність - звідти виповзають раки і спливає риба.

Про це інформує місцеве видання “Форпост”.

"Екологічна біда на Городоччині. З водойм місцевої річки Верещиці біля села Поріччя масово втікають раки. Деякі з них не встигають порятуватися і гинуть. Кволих, майже нерухомих, з дивним сірим нальотом і слизом на панцирі їх добивають на березі гризуни і птахи. На поверхню води спливає і мертва риба. Такого мору місцеві жителі раніше не бачили" – йдеться в повідомленні.

 Фото: Форпост

Про загибель раків повідомила вкрай стурбована жителька Поріччя, вчителька за фахом Мирослава Книш, її хата за якихось 20 метрів від річки. Аномалію разом з братом помітили у минулу суботу, але і у всі наступні дні бачили, як все живе пробувало втекти з Верещиці…

"Швидше за все, раки вилазять на берег через забруднену агресивними нечистотами воду, — каже вона. — Ми навіть не сподівалися, що стільки багато раків водиться у нашій річці. Свого часу, коли у Верещицю потрапив мазут із Черлян, вони вимерли. Незабаром річка відновила свої багатства. А тепер ось знову така біда… По Верещиці пливуть якісь клапті, на прибережних кущах залишився незрозумілий осад, якого раніше не було. Вода має різко неприємний запах. Син мій ходив по берегу — бачив багато мертвих раків. Здорового рака важко зловити. А я за якусь хвилину назбирала їх 14 штук. Маленькі рибки косяками прибиваються до берега, прагнучи вижити…"

Брат пані Мирослави, Руслан, який працює електриком і входить до місцевого Товариства мисливців і рибалок, пробував врятувати раків. Разом із сестрою збирали їх у відра, відмивали у трьох водах, випускали у чистий ставок. Однак гарантії, що вони виживуть, немає.

Люди у Поріччі припускають, що екологічне лихо сталося внаслідок скидання у воду шкідливих продуктів переробки ТзОВ "Яблуневий дар", яке функціонує у Городку. Підозрюють, що там мили цистерни, і цей "плин" скинули у Верещицю. Кореспондент "Високого Замку" намагався взяти коментар з цього приводу у керівництва фірми, однак у її приймальні нам відповіли, що відповідальних осіб, які могли б дати пояснення щодо "НП" на Верещиці, на місці немає. І в наступні два дні ми не дочекалися телефонного дзвінка, попри те, що залишили на фірмі свої контакти. Сподівалося, що районні екологи, прокуратура швидко і ретельно з’ясують, хто завдав непоправної шкоди довкіллю. Втім, належної реакції нема. Жителі Поріччя неодноразово дзвонили з цього приводу на "гарячу лінію", проте жодної інспекції так і не дочекалися.

Читайте також: “Рибне місце: на звільненому від паркану Софієнко-Пехова березі озера бійці АТО провели змагання з риболовлі”.

Другие новости