ПоддержатьУкраїнська

Медична реформа: в Кабміні повідомили, скільки лікар заробить на кожному пацієнті

StopCor
StopCor

StopCor

Медична реформа: в Кабміні повідомили, скільки лікар заробить на кожному пацієнті

Базовий тариф лікаря – 370 грн з людини на рік.

Уряд України визначив фіксовані тарифи, за якими лікарі обслуговуватимуть пацієнтів. Як передає "Діалог.UA", даний крок Кабмін робить в рамках медичної реформи, покликаної поліпшити охорону здоров'я в суспільстві. Базовий тариф, виходячи з якого лікаря буде призначатися зарплата, встановлений в розмірі 370 гривень з людини на рік. До даного тарифу застосовується шкала вікових коефіцієнтів.

Так, за кожного пацієнта віком від 18 до 39 років доктор буде отримувати базову ставку – 370 грн. Трохи більше платитимуть за пацієнтів у віці від 40 до 64 років: для них передбачений підвищувальний коефіцієнт 1,2, і ставка буде складати 444 грн. Ну а за пацієнтів, старших 65 років, лікар буде заробляти по 740 грн. (Коефіцієнт 2).

Значно вищі коефіцієнти передбачені для педіатрів. Так, за немовлят і дітей до 5 років лікарі отримуватимуть по 1480 грн. (Коефіцієнт 4). Пацієнти у віці від 6 до 18 років будуть приносити дохід у розмірі 814 грн за кожну людину (коефіцієнт 2,3). Такі вищі коефіцієнти для дітей зумовлені більш трудомісткою роботою з цією категорією пацієнтів. Згідно з новим законодавством, сімейний лікар має право укласти 2000 договорів з пацієнтами, а педіатр не більше 900. Таким чином, якщо сімейний лікар укладе максимальну кількість договорів за базовою ставкою, то його річний дохід складе 640 тис. грн.

Відзначимо, що нові правила обслуговування пацієнтів наберуть чинності з липня 2018 року. Також Мінохоронздоров'я відмовилося від застарілої норми про реєстрацію кожного виклику лікаря додому в Книзі запису. Тепер лікар не буде звітувати про відвідування всіх пацієнтів і повідомляти про це реєстратурі.

Другие новости

186,6 млн. грн. 'боевых' выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

186,6 млн. грн. "боевых" выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

На практике выявлено, что некоторые военнослужащие, находящиеся в постоянных пунктах дислокации и выполняющие функции, не связанные с прямым участием в боевых действиях, получали дополнительные выплаты