ПоддержатьУкраїнська

Пігулки, зв’язані ручки, темний туалет: у дитсадку на Харківщині знущаються з дітей

StopCor
StopCor

StopCor

Пігулки, зв’язані ручки, темний туалет: у дитсадку на Харківщині знущаються з дітей

До харківських стопкорівців звернулися батьки та розповіли приголомшливі подробиці своєрідних методів виховання малечі у дитячому садочку Зміївського району на Харківщині. Свідки підтвердили: вихователька зв’язувала дітей, зачиняла в туалеті без світла і давала невідомі медикаменти. Про це розповів керівник харківського відокремленого підрозділу ГО "Стоп корупції" Сергій Усов.

Пігулки, зв’язані ручки, темний туалет: у дитсадку на Харківщині знущаються з дітей

До ГО « Стоп корупції» звернулися жителі села Соколове Зміївського району Харківської області. Батьки дошколярика Данила повідомили, що в Соколовському навчально-виховному комбінаті (школі-садочку) до дітей застосовують жорстокість. Батьки бояться, що кривдники не будуть покарані через бездіяльність поліції і потужний тиск на свідків.

«У певний момент  у дитини з’явились проблеми зі здоров’ям. Дитина почала скаржитися на вихователів дитячого садка. У ході опитування дитина розповіла, що їй давали маленькі білі пігулки», - розповідає Усов.

За словами батьків, хлопчик не ходить до садочка, адже вони бояться за його психічне здоров’я. Дитина перебуває вдома, її стан пригнічений.

Представник «Стоп корупції» у Харкові записав на відео інтерв’ю з батьком і виклав його у соціальні мережі.  Подробиці цієї історії шокували громадських активістів.

https://www.facebook.com/grom.ekspert/posts/1092716201247006

«Після скарг нашої дитини на вихователя дитячого садочка ми звернулися за роз’ясненнями, на що вихователь переконував нас, що це все вигадки. Ми провели опитування та виявили жорстоке ставлення вихователя до дитини. Зі слів дитини й інших свідків, дитині забороняли гратися, брати іграшки та  навіть ходити до туалету і казали, що необхідно терпіти. Багато часу дитина сиділа в кімнаті для покарань. У деяких випадках – в зачиненому темному туалеті, сидячі на підлозі. Зі слів дитини і свідків, їй та іншому хлопчику давали маленькі біленькі пігулки, лякали скотчем та зв’язували руки», - повідомив батько Сергій Володимирович.

Він додав, що вихователь зізнався: давав ліки іншій дитині на прохання батьків два роки тому. Та це суперечить показам дитини і свідків. Колишня помічниця виховательки  написала заяву до «Стоп корупції» з проханням надати захист від можливого тиску на неї та її дітей з боку директора школи у зв’язку з тим, що вона стала свідком ситуації, яка мала місце в садочку Соколовського НВК.

«Вихователь давала пігулку Данилу та Ярославу у квітні 2020 року. Зачиняла Даню в туалеті без світла. Лякала дітей скотчем. Зв’язувала Ярослава на стільчику стрічкою синього кольору та заклеювала рот скотчем. Дитина потерпала від знущань вихователя Валентини Миколаївни», - йдеться у письмових поясненнях свідка, колишньої помічниці вихователя.

 Пояснення свідка жорстокого ставлення до дитини в Соколівському НВК. Фото: СтопКор

Після з’ясування обставин батьки звернулися до правоохоронців. Утім, жодної реакції не було.

«28.12.2020 ми звернулися до обласної прокуратури, та до 18.02.2021 ми не отримали жодної відповіді! Поліція не вбачає у цьому складу злочину, не проводить жодних дій і перевірок! З боку адміністрації дитячого садочка йде потужний тиск на нас, свідки залякані», - повідомив обурений батько.

Харківський антикорупціонер Сергій Усов від імені ГО «Стоп корупції» закликав правоохоронні органи терміново розібратися в цій ситуації та вжити заходів для недопущення таких випадків і покарання винних. Він звернувся до начальника райвідділу НП Зміївського району, до прокурора Чугуєва з проханням ретельно і ефективно провести розслідування.

 Сергій Усов з батьком дитини, яку кривдили в дитячому садку. Скріншот: СтопКор

«Ми як громадська організація будемо контролювати процес у всіх інстанціях, де триває з’ясування ситуації: у міському райвідділку поліції, в прокуратурі, в місцевому районному відділі освіти, якому підпорядкована школа», - зазначив  Усов.

Нагадаємо, нещодавно представники відокремлених підрозділів ГО «Стоп корупції» на Харківщині вирішили об’єднати зусилля для більш ефективної взаємодії в регіоні.

Другие новости