ПоддержатьУкраїнська

Супрун розповіла про гостру ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Україні

StopCor
StopCor

StopCor

Супрун розповіла про гостру ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Україні

Уляна Супрун навела невтішну статистику щодо захворюваності на туберкульоз в Україні. За її словами, кожен четвертий випадок туберкульозу – дуже тяжкий.

Про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що Україна займає 2 місце в Європі за захворюваністю на туберкульоз. Йдеться про розрахунок кількості хворих на 10 тисяч людей.

"Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Тобто такий, що не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів", – заявила вона.

За її словами, за останні п’ять років в Україні задіюються різні моделі надання допомоги таким хворим. Однак у цьому питанні ще багато чого треба зробити, щоб ці моделі працювали повноцінно. Супрун нагадала, що інформування про проблему туберкульозу – це також шлях боротьби з хворобою.

Так, виконувач обов’язків міністра заявила, що наразі відкритий відповідний навчальний курс у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.

Додамо також, в Україні зафіксували 1400 нових спалахів на кір. За словами Супрун, причина такої великої кількості захворюваності – невчасна вакцинація.

Другие новости