ПоддержатьУкраїнська

Українські в'язні лікуватимуть ВІЛ, туберкульоз і гепатит за кошти США

StopCor
StopCor

StopCor

Українські в'язні лікуватимуть ВІЛ, туберкульоз і гепатит за кошти США

Близько 35 тисяч засуджених та правопорушників відтепер зможуть отримати комплексну допомогу з лікування ВІЛ, туберкульозу і вірусного гепатиту C завдяки фінансуванню зі США. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов, пише УНН

"Завдяки фінансуванню надзвичайної ініціативи президента США із надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) та агентства США з міжнародного розвитку (USAID) діяльність проекту охопить 35 тисяч ув’язнених у 81 установі (центрах досудового ув'язнення, в'язницях та центрах пробації) в одинадцяти областях України: Одеській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Київській, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, а також у місті Києві та підконтрольних Уряду України територіях Донецької області", – розповів посадовець.

Чернишов зазначив, що в Миколаєві, Одесі, Херсоні та Маріуполі вже успішно функціонують чотири консультативні кабінети для правопорушників.

Він наголосив, що показники захворюваності на ВІЛ, туберкульоз та вірусний гепатит C в Україні є одними з найвищих в Європі.

Зокрема, підкреслив посадовець, поширеність ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту C серед осіб, які перебувають або відбули покарання у місцях позбавлення волі, є втричі вищою, ніж серед загального населення України.

Другие новости