ПоддержатьУкраїнська

За сімома замками: які таємниці приховує фармкомпанія "Індар"?

StopCor
StopCor

StopCor

За сімома замками: які таємниці приховує фармкомпанія 'Індар'?

Секретні перемовини щодо долі стратегічного вітчизняного фармзаводу з виробництва інсуліну – які таємниці приховує підприємство, де співробітників змусили свідчити на поліграфі? І чому звільнити так звану "інсулінову королеву" не зуміли навіть міністри? Розслідував журналіст "СтопКору" Олександр Мамай.

https://www.youtube.com/watch?v=Ppr-3_hbzYc

В першій частині розслідування "СтопКор" розповідав про завод із виробництва інсулінів "Індар". Цьогоріч його планують приватизувати. Підприємство має стратегічне значення для сотень тисяч діабетиків в Україні. Але що там відбувається – таємниця за сімома замками. Навіть попри те, що контрольний пакет акцій "Індару" поки що державний. При цьому керує заводом ще з 2012 року Любов Вишневська. Її не змогли звільнити навіть  міністри охорони здоров’я Олег Мусій та Олександр Квіташвілі.

З серпня 2016 року виконувачем обов’язків міністра МОЗу стала Уляна Супрун.

В грудні 2017 року журналісти "СтопКору" її зустріли в парламенті. Хотіли запитати, чи має міністерство вплив на завод "Індар". І чому пані Вишневська незмінно на посаді уже 7 років, "править" одноосібно без наглядової ради та закуповує субстанцію для інсулінів за підозрілою схемою з Китаю.

І відтоді починається весела гра – "відфутболь журналіста". Оскільки заступник Уляни Супрун Олександр Лінчевський радо розповів про "перемоги" міністерства, а от тему "Індару" не захотів. 

За сімома замками: які таємниці приховує фармкомпанія ''Індар''?

"Весь фармакологічний напрямок насправді в підпорядкуванні Романа Ілика. Ви надсилали запити й ми обов’язково дамо на них відповіді. І приходьте, будь ласка, до нас, будемо спілкуватися. Тобто детально зупинимось на кожному питанні", – заявив пан Лінчевський.

А помічники Романа Ілика переадресували журналістів до іншого заступника міністра охорони здоров’я – Павла Ковтонюка. Та він теж відмовився говорити про завод "Індар".

За рік після цих подій, в листопаді 2018 року, в "Українському домі" відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню діабету. Стопкорівці зустріли там Ігоря Луріна. На той момент – представника Адміністрації Президента і куратора з питань охорони здоров’я. Можливо, за рік щось змінилось? І про "Індар" говорять уже більш охоче?

Пана Луріна теж попросили прокоментувати ситуацію з вітчизняними інсулінами та заводом "Індар". Та почути позицію тодішнього представника Адміністрації Президента так і не вдалося – Ігор Лурін від камери просто втік.

Другие новости